Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Різниця 22%: Україна приєднається до коаліції ООН за рівну оплату праці

Уряд України узгодив приєднання до міжнародної коаліції ООН за рівну оплату праці.

Її було засновано три роки тому, 18 вересня 2017 року, на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку: наразі Україна очікує на відповідь від Секретаріату.

У Мінсоцполітики зазначили, що також до коаліції буде долучено Конфедерацію роботодавців України, Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Київський інститут гендерних досліджень.

У серпні 2020 року Україна вже долучилася до міжнародної ініціативи Партнерство Біарріц та зобов’язалася зменшити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок.

За офіційними даними початку 2020 року, середньомісячна заробітна плата чоловіків на 22% перевищувала середньомісячну заробітну плату жінок.

У сферах фінансів та страхування розрив  може сягати 35%, а от практично однаковою для чоловіків та жінок є заробітна плата у  тих сферах, де заробіток невисокий: йдеться про адмінобслуговування, сферу освіти, бібліотеки тощо.

Оплата праці жінок у світі – факти ООН

  • Жінка заробляє лише 77 центів від кожного долара, який заробляє чоловік за однакову працю. Розрив у виплатах для жінок з дітьми ще більший.
  • Для усунення гендерного розриву в оплаті праці у всіх країнах світу потрібно щонайменше 257 років.
  • Часто жінки “недопредставлені” на важливих та високооплачуваних посадах, у той же час складають більшість на роботах з низьким рівнем кваліфікації.
  • Майже два з половиною рази більше – таким є розрив між жінками та чоловіками у виконанні неоплачуваних хатніх робіт та догляду за дітьми.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-09-18 13:39:38