Україна і світ

Різдво Миколая Чудотворця: історія і традиції свята

На честь Миколая Чудотворця є кілька свят, але більшість віруючих знають лише два: 19 грудня – день смерті святого, коли малечі кладуть подарунки під подушки, і 22 травня – перенесення мощей святого у місто Бар.

Різдво Миколая Чудотворця (11 серпня) – це більш серйозне свято. Люди йдуть до церкви і проводять урочисті молебні, вшановуючи пам’ять святого.

Саме свято, до речі, з’явилося приблизно у IX столітті на території Київської Русі.

Різдво Миколая Чудотворця: історія свята

Святий Миколай народився у 258 році в місті Патарі, що на півдні малоазійського півострова. Нині це територія Туреччини. Його батьки довго не мали дітей і весь час благали Бога про дитину. Він почув їхні молитви і послав сина, але попросив натомість, що той присвятить себе релігії.

Чудотворні здібності хлопчика проявилися вже у день народження – він зцілив свою матір після пологів, коли вона ледь не померла. А під час хрещення Миколай простояв у купелі три години, віддаючи честь Пресвятій Трійці.

Усе своє життя святий зціляв хворих, боровся за справедливість, проповідував слово Боже. Він прожив дуже довге життя і помер у літах. Його тіло залишилося нетлінним, це і підтвердило святість Миколи Чудотворця.

За що моляться Миколаю Чудотворцю

Миколай Чудотворець серед православних християн вважається найбільш шанованим святим. Молитви до нього ніколи не залишаються без відповіді.

До нього звертаються у різних життєвих ситуаціях. Наприклад, якщо збираються у подорож, просять про вдалу поїздку, хворі – про зцілення від недугів, а дівчата – про вдале заміжжя.

Також Миколая просять про позбавлення від голоду.

Традиції свята

Якихось прикмет чи заборон у цей день немає, адже свято повернулося до нас зовсім недавно. Але напевно підійдуть і ті, які традиційні для інших днів, коли вшановується цей святий.

Цікаво, що у день Миколая церква не забороняє прибирати у хаті чи шити.

Проте, за народними повір’ями, у цей день не можна нікому давати в борг.

Водночас вважається, що всі борги у день святого Миколая потрібно віддати.

Календар свят на серпень

У календарі церковних свят на серпень 2020 налічується сім свят: Ільїн день, День пам’яті великомученика і цілителя Пантелеймона, Медовий Спас, Яблучний Спас, закінчення Успенського посту, Успіння Пресвятої Богородиці та Горіховий Спас.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-11 10:30:19