Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ріст цін в Україні: що здорожчало найбільше та яка причина

В Україні спостерігається значне здорожчання продуктів харчування, техніки, проїзду та пального. Покупці не встигають нові ціни запам’ятовувати.  І це при тому, що гривня, навпаки, нарощує свої м’язи. Цього року вона навіть увійшла до десятка валют світу, що найсильніше зміцнилися.

Ріст цін спостерігається найбільше серед таких товарів техніки: планшети, смартфони, ноутбуки, холодильники, пральні машини, посудомийки, морозилки, мікрохвильовки. Одна з причин – зросла вартість доставки та те, що виробники підвищують собівартість.

Проте експерти кажуть, що цінники на техніку можуть накручувати в Україні й самі продавці. Не виключено, що у такий спосіб вони страхують себе від можливих стрибків долара у майбутньому.


З продуктів харчування цінники стали більшими у цибулі, моркви, буряка, хліба, молочки, риби та м’яса. Проте найбільше зросла вартість на цукор, олію та яйця. Економісти кажуть, що причина такого цінового злету може полягати у тому, що овочі дорожчають через попит. А от вартість інших продуктів зростає через високі комунальні тарифи.

Не радують українців й ціни на пальне. Дорожчає бензин, дизпаливо та автогаз. Тут головна причина – це збільшення вартості нафти.

Ще більше погіршити ситуацію може лише ціна на газ,  яка цієї осені щодня б’є рекорди. Тож якщо Україна почне його закуповувати, це неодмінно позначиться на курсі гривні. А відповідно це ще більше позначиться на продуктах і побутових товарах.Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-27 15:02:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин