Україна і світ

Рішення російського суду про продовження арешту українських моряків загострює суперечку між РФ і Україною, – МЗС

В українському МЗС висловили рішучий протест проти рішення Московського суду

Джерело: 112.ua

Рішення російського суду про продовження арешту українських моряків загострює суперечку між РФ і Україною, - МЗС

Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку з рішенням суду в Москві про продовження строку тримання під вартою 24 українських моряків і підкреслює, що дане рішення тільки загострює спір між двома країнами. Про це йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства.

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти рішення Московського суду про продовження незаконного утримання за ґратами до 24 жовтня 2019 року 24 українських військовослужбовців, які були захоплені Російською Федерацією в Чорному морі 25 листопада 2018 року. Сьогоднішнє рішення Московського суду є черговим порушенням Росією міжнародного права і ще більше загострює суперечку між Росією і Україною”, – йдеться в заяві.

У зовнішньополітичному відомстві відзначили, що утримання Росією під вартою 24 українських військовослужбовців і трьох військово-морських суден є грубим і триваючим порушенням суверенного імунітету, яким користуються як суд, так і військовослужбовці відповідно до Конвенції ООН по морському праву і звичайним міжнародним правом.

У МЗС нагадали, що 25 травня Міжнародний трибунал з морського права (ITLOS) наказав негайно і безумовно звільнити три українські військово-морські суду і 24 членів їх екіпажів. Невиконання зобов’язання Росією щодо негайного звільнення суден і військовослужбовців є порушенням цього наказу та Конвенції ООН з морського права.

У заяві також зазначено, що Україна висловлює подяку своїм міжнародним партнерам за їх солідарність в її боротьбі за визволення українських військових і військово-морських судів.

Зазначимо, що Лефортовський суд Москви залишив під вартою всіх 24 українських військовополонених моряків до кінця жовтня.

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму в московський слідчий ізолятор “Лефортово”. До того ж трьох поранених під час обстрілу росіянами українських моряків перевели до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

Міжнародний трибунал ООН з морського права 25 травня зобов’язав Росію негайно звільнити 24 українських моряків і три кораблі, які було захоплено у Керченській протоці восени минулого року, та забезпечити їх повернення в Україну.

В останній день виконання рішення суду, 25 червня, Росія запропонувала Україні “письмово гарантувати” участь у кримінальному переслідуванні моряків. Своєю чергою МЗС опротестувало таке невиконання Росією рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зеленський під час брифінгу закликав Путіна звільнити українських військовополонених моряків.

Джерело: www.112.ua