Україна і світ

Рішення Ради протягом тижня: Призначення дати інавгурації та відтермінування штрафів за авто на єврономерах

Пленарний тиждень завершився заявою “Народного фронту” про вихід з коаліції, після чого об’єднання депутатських фракцій припинило існування

Джерело: 112.ua

Рішення Ради протягом тижня: Призначення дати інавгурації та відтермінування штрафів за авто на єврономерах

Верховна Рада протягом поточного пленарного тижня призначила дату інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського, розблокувала підписання мовного закону і відклала на кінець серпня набуття чинності штрафів для власників авто на єврономерах від 170 тис. грн.

Кілька рішень не було підтримано парламентом. Депутатам не вдалося продовжити строк реорганізації Держенергонагляду, заборонити викладати пачки сигарет у магазинах і МАФах; продовжити до початку 2027 року фінансування завдяки субвенціям утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

Крім того, депутати не погодилися дозволити приватним компаніям займатися космічною діяльністю без ліцензій.

Новини за темою: Коаліція Верховної Ради припинила існувати 17 травня, – Парубій

Інавгурація Зеленського – 20 травня

Народні депутати 315 голосами призначили інавгурацію новообраного президента Володимира Зеленського на 10:00 у понеділок, 20 травня. Підтримали ініціативу позафракційного депутата Віталія Купрія.

Новини за темою: Як депутати проголосували за проведення інавгурації Зеленського 20 травня, – поіменний перелік

Рішення Ради протягом тижня: Призначення дати інавгурації та відтермінування штрафів за авто на єврономерах

Штрафи за нерозмитнення автівок почнуть діяти наприкінці серпня

Депутати погодилися внести з голосу зміни до готового до другого читання технічного законопроекту, щоб відкласти ще на три місяці початок дії штрафів для власників авто на єврономерах. Зазначимо, що закон про санкції мав уже діяти наступного тижня.

Дорогу українській мові

Парламент розблокував підписання мовного закону, відхиливши чотири пропозиції нардепів скасувати голосування, яким раніше ухвалили документ. Станом на цей момент закон підписано спікером і президентом та опубліковано в офіційному виданні “Голос України”. Більшість норм почнуть діяти 16 липня.

Аукціони квот для виробників еко-електроенергії замість “зеленого” тарифу

Розблоковано підписання закону про введення аукціонів з розподілу квот для підтримки компаній, які виробляють енергію з відновлювальних джерел. Закон критикували за те, що він не передбачає встановлення малих сонячних електростанцій на землі домогосподарств. На цей момент закон підписано спікером і подано на підпис президентові.

Басейни річок Хомора і Случ – зона екологічної НС

Парламент закликав президента за поданням уряду оголосити басейни річок Хомора і Случ у Хмельницькій і Житомирській областях зоною надзвичайної екологічної ситуації. Стверджують, що водойми забруднюють ТОВ “Понінківська картонно-паперова фабрика – Україна” та КП “Полонне тепловодопостачання”.

Рішення Ради протягом тижня: Призначення дати інавгурації та відтермінування штрафів за авто на єврономерах

У Державному бюро розслідувань будуть оперативники

Депутати довго затягували вирішення цього питання, та все ж внесли зміни до законодавства щодо діяльності Державного бюро розслідувань. Коли документ набуде чинності, оперативно-розшуковою діяльністю зможуть займатися оперативні та оперативно-технічні підрозділи ДБР.

Законопроект про технікуми і коледжі в першому читанні

Парламент ухвалив за основу законопроект про діяльність технікумів і коледжів у першому читанні. Ці установи можна буде фінансувати з різних джерел. Попередньо випускників будуть називати “професійний молодший бакалавр”.

ВР має намір заборонити ввезення рентгенівських апаратів без можливості контролювати дозу радіації

Рада підтримала євроінтеграційний законопроект, який передбачає заборону на ввезення до України деяких рентгенівських апаратів, щоб убезпечити медпрацівників від радіаційного випромінювання.

Посилення відповідальності за порушення при закупівлях для оборонної сфери

Депутати розблокували підписання ухваленого в 2016 році закону, який посилює кримінальну відповідальність за порушення при закупівлях для оборонної сфери. На цей момент документ не підписано.

Джерело: www.112.ua