Україна і світ

Рішення про націоналізацію “ПриватБанку” було правильним, – Данилюк

Секретар РНБО Данилюк, який на момент націоналізації банку займав посаду міністра фінансів, пояснив, що таке рішення було ухвалено “через боязнь ризиків”

Джерело: 112.ua

Рішення про націоналізацію "ПриватБанку" було правильним, - Данилюк

Рішення про націоналізацію “Приватбанку” було правильним. Про це в інтерв’ю BBC заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Данилюк.

“З огляду на ту інформацію від Нацбанку, з якою я працював, рішення (про націоналізацію “ПриватБанку”, – ред.) було правильним”, – заявив Данилюк.

Відповідаючи на запитання, чи є ситуація з судовими позовами щодо “ПриватБанку” питанням нацбезпеки, секретар РНБО зазначив: “Я вважаю, що з якого боку не подивитися на це питання, звичайно, є загрози. Чи це фінансова загроза, чи загроза довіри до судової системи – можна з різних боків це оцінювати. Але я пропоную на це дивитися з наступної позиції: рішення будуть приймати суди, все залежить від судової системи”.

Новини за темою: “ПриватБанк”: Рішення Лондонського арбітражу наразі не зобов’язують до виплати

Також за словами Данилюка, коли “кажуть “націоналізація”, то часто не розуміють всього процесу”.

“Для того, щоб відбулася націоналізація банку, має відбутися таке: Нацбанк, як регулятор, моніторить ситуацію з банками на ринку і якщо банк не виконує певні вимоги, а у випадку з “ПриватБанком” це були вимоги по капіталу, то Нацбанк виводить цей банк з ринку. Він виводить його на ліквідацію. Коли банк іде на ліквідацію, він передається в Фонд гарантування вкладів. Коли банк перебуває у Фонді гарантування вкладів, то далі приймає рішення Кабмін з приводу того, націоналізовувати його чи ні. Якщо його не націоналізувати, то він ліквідовується”, – пояснив Данилюк.

Новини за темою: Коломойський заперечує купівлю нерухомості в США на гроші “ПриватБанку”

Він підкреслив, що займався питанням націоналізації.

“Ми подивилися на банк, у якому 22 млн клієнтів, у якому працює майже весь малий та середній бізнес. Ми розуміли системність цього рішення і тоді прийняли рішення націоналізувати його. Коли я представляв цей кейс на РНБО і на уряді, я зазначав, що націоналізація – це також певні ризики на майбутнє. Але через системність та боязнь ризиків, було прийнято рішення його націоналізувати”, – констатував секретар РНБО.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного “ПриватБанку” з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Через деякий час, 13 травня, Шостий апеляційний адміністративний суд Києва відхилив апеляційну скаргу Національного банку України на рішення Окружного адміністративного суду Києва про задоволення позову екс-акціонера “ПриватБанку”, кіпрської компанії Triantal Investments Ltd.

Джерело: www.112.ua