Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Рік умовно присудив суд браконьєру з Ніжинщини за 29 кг незаконно виловленої риби

8 грудня 2021 року Борзнянський районний суд виніс вирок про визнання винним у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України жителя с. Воловиця Комарівської громади Ніжинського району.

Вироком суду порушнику призначено покарання у виді обмеження волі на один рік та відповідно до ст. 75 Кримінального Кодексу України звільнено від призначеного судом покарання з випробуванням і з іспитовим строком в один рік. Також суд ухвалив стягнути з громадянина на користь держави 2745 грн в рахунок відшкодування процесуальних витрат, пов’язаних з проведенням судової експертизи.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем 12 квітня 2021 року. Під час нерестової заборони, на р. Десна, поблизу с. Воловиця браконьєр за допомогою 4 од. сіток зяберних (одностіних) виловив 29 кг риби: синець – 44 екз., плітка – 29 екз., плоскирка – 22 екз., по 3 екз. ляща і окуня та по 1 екз. щуки, судака, краснопірки і карася сріблястого. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 8449 грн.

За рішенням суду у порушника конфісковані на користь держави заборонені знаряддя лову, незаконно добуті водні біоресурси та деревний човен.

Так, як судом не було вирішено питання про відшкодування винною особою збитків, нанесених рибному господарству України, Чернігівський рибоохоронний патруль буде звертатися з позовом про відшкодування завданої шкоди до суду в порядку цивільного судочинства.

Нагадуємо, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову — вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел та вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. На сьогодні дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17000 до 51000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51000 до 85000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: ☎️ (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток — прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.

Гаряча лінія Чернігівського рибоохоронного патруля

Джерело: uezd.com.ua
2021-12-23 18:50:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин