Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

24 вересня документи для реєстрації у виборах до обласної і Чернігівської міської ради подала партія «Рідне місто».

Документи до територіальної виборчої комісії заніс Олег Скварський – він другий номер у міському списку. Перший же – Сергій Атрошенко. Він має таке ж прізвище як і діючий мер. А партія – дуже схожу назву на політсилу Владислава Атрошенка.

На подачу документів «Рідним містом» бурхливо відреагували представники «Рідного дому». Зокрема, заступник міського голови Чернігова та другий номер у списку партії мера Олександр Ломако на своїй сторінці у Facebook написав, що «вибори без «клонів» та клоунів – не вибори», а самого Скварського назвав «політичним заробітчанином». У чому причина такої його реакції, що відомо про Олега Скварського та партію «Рідне місто» та чи були представники «Рідного дому» у «Рідному місті» – розбиралися журналісти Високого Валу.

Олег Скварський: «Слуга народу», «радикал» та кандидат в мери від «Нашого краю»

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

У біографії Олега Скварського – не одна і не дві політичні партії. Свого часу він встиг побувати у лавах Соціалістичної партії, був членом «Радикальної партії Олега Ляшка». У жовтні 2015-го року балотувався на посаду міського голови Бобровиці від партії «Наш край». А торік на дочасних виборах до Верховної Ради балотувався за 206 округом з такими листівками.

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

В цей час кандидатом від справжньої «Слуги народу» був Антон Поляков. Сам Скварський тоді пояснював Суспільному, що він очолює громадську організацію «Слуга народу Чернігівщини», зареєстровану у травні цього року і творена, що підтримати президента на Чернігівщині.

Коментуючи своє висування на цих виборах від «Рідного міста», він сказав, що Сергій Атрошенко сам зателефонував до керівництва партії та запропонував свою кандидатуру на перше місце. Він же лише відніс документи для реєстрації. Всього у списку на вибори – 33 людини.

Те, що перший номер у списку партії має прізвище Атрошенко – це випадковість, а партія «Рідне місто» існує вже давно.

Історія «Рідного міста» і «Рідного дому»

Партія «Рідне місто» і справді існує вже давно – більше 10 років. Як йдеться у матеріалі руху «Чесно», у межах України вона представлена лише в чотирьох обласних центрах. На Полтавщині політсила має фракції і в міській, і в обласній радах.

До того ж, нинішні представники «Рідного дому» свого часу були членами «Рідного міста». Як от начальник управління ЖКГ Чернігова Ярослав Куц. Він у попередньому скликанні Сумської міської ради був членом фракції «Рідне місто».

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

А у 2015 році на місцевих виборах він навіть керував виборчим штабом політсили на виборах до Сумської міськради.

Своє «Рідне місто» було і в Чернігівській міськраді. Щоправда, до однойменної партії відношенням не мало. Це була депутатська група з депутатів, наближених до … Владислава Атрошенка.

Серед вихідців з того «Рідного міста» у нинішньому «Рідному домі» Ірина Должикова та Василь Білогура.

Партія ж «Рідний дім» має набагато скромнішу історію. Вона була створена 4 роки тому, і мала назву «Капіталістична партія України». Зареєстрували її у Києві у 2015 році. У вересні того ж року вона змінила назву на нинішню. Нинішні вибори – перші серйозні перегони для партії мера.

Для чого реєструвати «Рідне місто» та ще одного Атрошенка?

Голова обласного відділення комітету виборців Володимир Андрійченко, зазначив, що з точки зору виборчого законодавства до «Рідного міста» претензій бути не може.

Але, на його особисту думку, такі співпадіння не випадкові.

«Пан Олег Скварський дуже відома людина в політичних колах, тому він достеменно знає, що робить. Успіх цієї політтехнології залежить, по-перше, від впізнавності основного кандидата та політичної сили. Якщо технологія спрацює, то партія може «перетягнути» 2 і більше відсотків голосів», сказав Андрійченко.

Він також сказав, що «Рідний дім» як політичний бренд не дуже впізнаваний за межами Чернігова, на відміну від Владислава Атрошенка, чий особистий рейтинг набагато більший, ніж рейтинг самої партії. Тому Скварський (чи ті, хто за ним стоїть, – ред.), коли робить ставку саме на однофамільця діючого міського голови, прекрасно знає, що в межах міста ця технологія може прекрасно спрацювати.

Олександр Ломако, який напередодні писав пости-обурення у Facebook, сьогодні у коментарі Високому Валу сказав, що партія мера конкуренції не боїться і взагалі він не впевнений чи буде «Рідне місто» у бюлетені, натякаючи на проблеми з документами, які наразі перевіряють правоохоронні органи.

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

«Поки ідуть перевірки, ми не збираємось чогось робити. Але повторюю, нам нічого боятися. Той відсоток, який вони гіпотетично можуть у нашої політсили забрати, (якщо дійдуть до етапу виборів, – ред.) особливо на нас ніяк не вплине», – сказав він.

Згодом після коментаря, який дав Ломако на своїй сторінці у Facebook Скварський написав, що після подачі документів на реєстрацію, на членів «Рідного міста» почали тиснути та пропонувати гроші, щоб вони зняли свої кандидатури з виборів.

Він також натякнув, що це можуть робити члени команди діючого мера.

«Рідне місто» на чолі зі ще одним Атрошенком йде до Чернігівської міськради. Що відбувається?

Саме ж рішення про реєстрацію «Рідного міста» на виборах міська ТВК ще не ухвалювала. На це у неї є 5 днів.

P.S. Коментар Сергія Атрошенка журналісти Високого Валу отримати не змогли.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
25.09.2020