Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Рідкісний отруйний жук-афродизіак на теренах Чернігівщини: будьте обачними

На Чернігівщині помітили рідкісного отруйного жука-афродизіака. Це жук під назвою майка, якого спостерігали на території Мезинського національного природного парку.

Майка звичайна (Meloe proscarabaeus) – це жук із родини наривників, який має характерний зовнішній вигляд і цікаву біологію. Тіло цього виду жука може бути чорним або темно-синім із металевим відливом. Воно має незграбну, м’ясисту форму, а у самок черевце може бути сильно роздутим. Довжина тіла цього жука може сягати до 40 міліметрів, і самець зазвичай менший за розмірами від самиці.

Один із цікавих аспектів життя цих жуків – їхні отруйні властивості. Коли майці загрожує небезпека, вона виділяє зі свого тіла маслянисту рідину. Ця рідина містить отруйну речовину, відому як кантаридин. Кантаридин може спричинити серйозні ушкодження, зокрема шкірні опіки та нариви. Після контакту з цією рідиною на шкірі можуть утворюватися болючі пухирі.

Також речовина, яку виділяють майки, має дію афродизіака, і з давніх-давен використовується людьми для підвищення статевого потягу, звісно, у відносних пропорціях.
 

Джерело: Чернігівщина туристична

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-10-04 15:17:31