Україна і світ

Річниця збиття літака Іл-76 на Донбасі: СБУ встановила причетність Кремля

“Злочинний наказ” віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ВС РФ генерал-майор Євген Нікіфоров

Джерело: 112.ua

  • Річниця збиття літака Іл-76 на Донбасі: СБУ встановила причетність Кремля

  • Річниця збиття літака Іл-76 на Донбасі: СБУ встановила причетність Кремля

Служба безпеки України встановила причетність Кремля до збиття українського військово-транспортного літака Іл-76, що сталося п’ять років тому в небі над Луганськом. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

“П’ять років тому 14 червня 2014 року в небі над Луганськом співробітники російської військової розвідки збили військово-транспортний літак Міністерства оборони Іл-76. В тій страшній катастрофі загинули 49 військовослужбовців Збройних сил України. Служба безпеки має незаперечні докази, що рішення про збиття було прийнято в Кремлі і приведено в дію позаштатним підрозділом Головного управління Генштабу Збройних сил РФ, відомим як “приватна військова компанія “Вагнера”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, слідчі СБУ встановили, що “злочинний наказ” віддав безпосередньо командувач 58-ю армією ВС РФ генерал-майор Євген Нікіфоров, відряджений на Донбас для здійснення військового вторгнення та окупації частини території суверенної країни. – “Більше того, виконавці вбивства українських воїнів – Дмитро Уткін, Андрій Гуралев і Андрій Лебедєв, по поверненні в Росію були відзначені Путіним офіційними державними нагородами “Орденами Мужності”.

Раніше повідомлялося, що суд не визнав загибель командира літака наслідком агресії РФ.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу був вражений літак Іл-76МД. Він загорівся і впав. На його борту перебувало 40 військовослужбовців 25-ї військово-транспортної авіаційної бригади Повітряних сил Збройних сил України і 9 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Суд засудив до 7 років ув’язнення генерал-майора Віктора Назарова, який на момент трагедії був начальником Штабу антитерористичної операції. Його звинуватили у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (“Недбале ставлення до служби, вчинене в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків”). Однак генерал пос апеляцію.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua