Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Річниця вибуху на чернігівському Валу: чи покарали винних

3 вересня 2022-го року вже увійшло до історії Чернігова чорною сторінкою. Того дня під час благодійного ярмарку «Північний шарварок» на території Валу у Чернігові пролунав вибух. На виставці боєприпасів спрацював експонат – ручний протитанковий гранатомет. В результаті травмувалося вісім дітей та семеро дорослих.

Ми вирішили дізнатися що відбувається зі справою щодо вибуху та яка доля Романа Божка – наймолодшого з постраждалих від вибуху.

Понад рік на лікуванні

Надія та Роман Божки

Наймолодшим з постраждалих у той трагічний день став Роман Божко. У той час хлопчику було 2 роки. Як ми писали навесні, Роман, разом з мамою, наразі перебуває в Австрії.

У березні передбачалося, що у квітні-травні Роману робитимуть пересадку м’язів, але, як розповідає його мама Надія Божко, цю операцію перенесли. Наразі родина готується до чергового операційного втручання – у жовтні хлопцю ставитимуть протез на ліве око:

Повністю втрачений зірна лівому оці. Поставлять протез, але бачити він не буде. Не працює також лицьовий нерв ліворуч, тобто половина обличчя нерухома. Це окрім того дефекту, над яким працюють пластичні хірурги (хлопцю потрібно зробити пересадку тканин обличчя, – прим.), – розповідає Надія Божко.

Судова справа триває

Валентин Донець та Андрій Гришин

Кримінальну справу після вибуху на Валу розслідували у ДБР (Державному бюро розслідувань, – прим.), втім наразі досудове розслідування вже закінчено:

Здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке розпочато 03.09.2022 за фактом порушення правил поводження зі зброєю, а також із боєприпасами, вибуховими, іншими речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення, що заподіяло потерпілим тілесні ушкодження, який (вибух, – прим.) стався 03.09.2022 на виставці, що проводилась у м. Чернігові, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України. За наслідками досудового розслідування, 14.02.2023 обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадження скеровано до Деснянського районного суду м. Чернігова. Досудове розслідування відповідно до ст. 283 КПК України закінчено, – відповів на наш запит керівник П’ятого слідчого відділу (з дислокацією у Чернігові) ДБР Сергій Микитюк.

Як ми повідомляли, справу слухають у Деснянському райсуді Чернігова. Обвинуваченими у ній проходять військовослужбовці Валентин Донець та Андрій Гришин, потерпілими – Назар та Нікіта Оніщенки, Лука Ковтун, а також Надія та Роман Божки.

Андрій Гришин, за версією обвинувачення, поклав РПГ-26 (саме постріл з РПГ й став причиною вибуху) на стіл демонстрації зброї, а Валентин Донець здійснював демонстрацію зброї та боєприпасів населенню.

Якщо провина панів Гришина та Донця буде доведена, їм може загрожувати до трьох років позбавлення волі та компенсація моральної шкоди у розмірі 2,5 мільйонів гривень.

Найближче засідання по справі вибуху на Валу має відбутися 14 вересня у Деснянському районному суді.

Трагедія, що сталася на Валу рівно рік тому, зламала долі як юних, так й дорослих чернігівців.

Найбільш вірогідно, той роковий постріл з РПГ був випадковістю. Але ця випадковість, на жаль, принесла багато горя.

Сподіваємося на справедливий вирок суду у цій справі. Та бажаємо якнайшвидшого одужання як юному Роману, так й іншим постраждалим.
 

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер
 

Джерело: mynizhyn.com
2023-09-03 17:38:21