Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

РФ не може висувати вимоги щодо безпеки, доки її танки не відійшли від України – Стефанішина

Росія не має права висувати до НАТО свої вимоги щодо гарантій безпеки, доки її війська не відійшли від кордонів України.

Про це сьогодні заявила на брифінгу віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Брифінг відбувся перед засіданням Комісії Україна-НАТО в Брюсселі.

– Вимоги Росії до союзників не можуть вважатися переговорною позицією. Агресор не має права висувати вимоги до того моменту, поки російські танки не відійдуть від українських кордонів, – наголосила Стефанішина.

Вона звернула увагу на той факт, що Росія намагається нав’язати власний порядок денний, погрожуючи новою війною, замість того, щоб повернутися за стіл переговорів та просуватися шляхом мирного врегулювання (через Нормандський та Мінський формати).

Стефанішина уточнила, що вимоги Москви підривають базовий принцип існування демократичних країн, а також принципи Альянсу. Віцепрем’єр додала, що Москву потрібно змусити до деескалації ситуації.

– Ми всі усвідомлюємо загрозу, якою є військове нарощування біля України. Росія нагромадить достатньо військ, щоб розпочати додаткове повномасштабне вторгнення в Україну. Тому ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти цьому, – заявила Стефанішина, додавши, що саме це питання буде темою сьогоднішніх перемовин у Брюсселі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-10 16:00:07

Магазин Автозапчастин м.Ніжин