Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

РФ блокує розмінування та не допускає МАГАТЕ до ядерних об’єктів на Донбасі – ТКГ

Російська сторона у Тристоронній контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі блокує розгляд питання щодо розмінування деяких ділянок.

Про це повідомляє українська делегація у ТКГ і зазначає, що ділянки для розмінування були погоджені ще влітку 2020 року.

– Незважаючи на готовність координатора та Робочої підгрупи з безпеки, російська сторона заблокувала запланований розгляд питання з розмінування ділянок, погоджених влітку 2020 року в рамках роботи безпекової підгрупи ТКГ, – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що РФ блокує доступ інспекторів МАГАТЕ до ядерних об’єктів, які розташовані на окупованих територіях донбасу.

Про це сказав голова української делегації Леонід Кравчук і назвав це ознаками того, що Російська Федерація свідомо порушує договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

– Очевидним є те, що, перешкоджаючи діяльності МАГАТЕ в Україні, РФ дискредитує себе, в першу чергу, як член Агентства і, в другу, – як постачальник ядерних послуг та технологій до третіх країн, – наголосили у зверненні ТКГ.

У ТКГ також зауважили, що жодна з ініціатив та пропозицій української сторони не зустріла належної відповіді від Росії.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-23 19:43:19