Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Реєстр збитків про пошкодження та руйнування житла в Дії: як подати заяву

У Гаазі 2 квітня офіційно запустили міжнародний Реєстр збитків для України (RD4U), завданих російською агресією. Від сьогодні українці можуть через Дію подавати до реєстру відповідні заяви.

Відриття міжнародного Реєстру збитків від агресії РФ

Офіційне вікриття реєстру відбулося сьогодні в Гаазі (Нідерланди) під час конференції Відновлення справедливості для України, в якій взяли участь високопосадовці з України, Нідерландів та європейських інституцій.

– Це перший матеріальний крок, який ми робимо. Надзвичайно важливо, що ми зустрілися тут сьогодні не лише для того, щоб обговорити, як ми будемо притягати Росію до відповідальності, але й для того, щоб запустити дуже конкретну процедуру, якою може скористатися кожен українець, який постраждав, – заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Зараз дивляться

Завдяки цьому механізму українці можуть подавати заяви про відшкодування збитків, завданих їхньому майну внаслідок вторгнення РФ. Очікується до 10 млн запитів.

На початковому етапі основна увага приділятиметься пошкодженому або знищеному житлу – це від 300 000 до 600 000 заяв.

Як через Дію подати заяву до Реєстру збитків

З 2 квітня українці вже можуть подавати заяви до Реєстру збитків через новий сервіс у Дії.

На першому етапі йдеться лише про пошкоджене та зруйноване житло:

  • приватний будинок;
  • квартиру;
  • дачний будинок;
  • садовий будинок;
  • інше житлове приміщення.

Важлива умова – для подання заяви треба бути власником житла, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав, і мати Акт про обстеження від місцевої влади.

Пізніше заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого житла, зокрема ті, чия нерухомість розташована на ТОТ.

Пізніше з’явиться можливість задокументувати у Реєстрі збитків вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство, а потім скарги зможуть також подавати бізнес і держава.

Щоб подати заяву у Дії, треба спочатку оновити застосунок.

RD4U – це перша складова міжнародного компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України ще у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами.

⁠Компенсаційний механізм складатиметься з Реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду.

Джерело: The Guardian, Дія

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-02 14:54:36