Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Реструктуризація валютних кредитів: Рада ухвалила за основу три законопроекти

На засіданні Верховної Ради 19 березня народні депутати проголосували в першому читанні за три законопроекти (№4475, 4398 та 4399) щодо реструктуризації валютних кредитів, коли долар був по 8 грн.

кредит

Перший з них ( №4475) передбачає внесення доповнень до закону Про споживче кредитування (щодо кредитів, наданих в іноземній валюті). Зокрема, пропонується перевести такі валютні борги в гривневий еквівалент і списати неустойку за угодами.

– Запровадження змін, передбачених законопроектом, дозволить захистити права та законні інтереси позичальників, що отримали споживчі кредити в іноземній валюті, від зловживань з боку кредитодавців; сприяти відновленню платоспроможності позичальників, які не змогли своєчасно здійснити платежі за такими споживчими кредитами, – йдеться у пояснювальній записці.

Другий документ ( №4398) передбачає проведення процедури банкрутства без залучення арбітражного керуючого, а також встановлення судом мінімальної суми погашення заборгованості за кредитом. Для цього необхідно внести зміни в закон Про систему гарантування вкладів фізичних осіб та Кодекс щодо процедури банкрутства.

І третім законопроектом ( №4399) пропонується звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб з прощеного боргу. Він передбачає внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб).

 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-19 15:03:30