Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

Чернігівську школу №3 багато хто називає елітною. Ще б пак, знаходиться у самому серці міста. Вчитися тут мріють діти чиновників і «мажорів». Багатьом здається, що ця школа – ніби інша планета, де працюють особливі вчителі.

Днями вона потрапила до рейтингу журналу «Фокус». За минулорічними результатами ЗНО, цей «храм знань» посів 94 місце у ТОП-100 кращих шкіл України.

Як і чому? Чи існує секрет престижу школи №3? Аби знайти відповідь на ці та інші запитання, на «іншу планету» вирушив кореспондент «Високого Валу».

Особлива атмосфера

За оновленим фасадом вирує звичайне шкільне життя. Коридорами гасає малеча, кудись поспішають старшокласники. Нічого дивного, але то лише на перший погляд.

За хвилину починаєш відчувати особливу, майже неземну атмосферу. Ту, що учнів-«середнячків» перетворює на відмінників.

«Лише, коли перевела свого сина-розумника до цієї школи, я зрозуміла це, – пояснює вчитель української мови і літератури Наталія Копаєва. Тут діти вчилися в такому шаленому темпі, що він за ними не встигав».

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

Наталія Іванівна працює тут 22-й рік і була класним керівником в одному з тих «рейтингових» класів.

«Це були звичайні діти, у яких не забрали дитинство, – зауважує вчителька. – Наче й не було в них особливої схильності навчатися. Але у старших класах все змінилося, прийшла зацікавленість. Мабуть спрацювала атмосфера школи. Діти не пропускали жодного уроку. Працювали на совість. Звідси й досягнення».

Як потрапити до рейтингів?

За версією порталу osvita.ua, торік наша «третя» потрапила у ТОП-200 найкращих шкіл (за результатами ЗНО). Згадуючи про це, директорка школи Олена Яковчук, посміхається: мовляв, рейтинги – це приємно, але дуже умовно. Вони відображають лише якусь частину, тимчасову.

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

«Насправді у тому, що школа потрапляє до рейтингів – заслуга вчителів, батьків і дітей, – упевнена Олена Миколаївна. – Це генетика і цінності, які дає родина, знання, які передає вчитель і праця, вкладена учнем. Якщо школяр не буде хотіти йти шляхом навчання, то нічого не вийде».

Вчитель математики Світлана Леонова має 45 років стажу, з них понад 40 – у цій школі. Констатує – 80 відсотків випускників склали ЗНО-2020 з її предмету з високими балами. Як наслідок, 7 медалістів, 5 золотих і 2 срібних.

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

«Чому такі результати? Вчителі намагалися закохати дітей у свій предмет. Усі діти хотіли навчатися, навіть ті, хто не тягнув», – розкриває таємницю Світлана Юхимівна.

Допомогли технології та … коронавірус

Є й матеріальна складова, що впливає – новітнє обладнання та технології. Вчитель української мови і літератури Наталія Заяц про це каже із захопленням.

«Випускникам 2020-го пощастило довчатися тоді, коли школу облаштували новою технікою. Проектори, мультимедійні дошки, телевізори, комп`ютери розв`язали вчителям руки. Літературу стали викладати з музикою, яскравими проектами, презентаціями. Тепер Кобилянську можна аналізувати з Шопеном, а Стефаника з Бетховеном», – зазначає педагог.

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

Те, що одним шкодить, іншим – на користь. Так сталося і з випуском-2020. Через пандемію 2,5 місяці школярі провели вдома, на дистанційному навчанні. Тобто мали більше часу на повторення матеріалу. На думку Олени Яковчук, коронавірус допоміг, адже дисциплінував і дітей, і педагогів.

«Під час карантину ми винайшли такий метод підготовки до ЗНО, як Google-класи», – доповнює директорка школи. – Ми створили їх з базових предметів. Усі бажаючі учні (студенти) можуть долучатися. Вони спілкуються з педагогом, виконують завдання, як на звичайному факультативі».

Ніколи не забудеться і «карантинний» випускний вечір, який організували просто неба, у сквері Хмельницького, навпроти школи. Підготували його усього за тиждень.

Найвищі бали – пропуск до елітних вишів.

У випуску 2020-го зібралися не лише талановиті, але й наполегливі діти. Про це з теплом згадує Лариса Глазова, вчитель історії та правознавства з 34-річним стажем, один з класних керівників.

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

«Креативність і працелюбство – те, що вело їх до мети. Ці учні вперто працювали над собою. Відтак здобули найвищі бали на ЗНО і вступили до престижних вишів, здебільшого на бюджет», – ділиться радістю Лариса Анатоліївна.

Серед найкращих – Іван Деркач, який цікавився хімією, біологією. Рейтинг школи він підтримував щороку, адже здобував перемоги на конкурсах і олімпіадах. Недаремно став студентом хімфаку КНУ імені Шевченка.

Діана Наливайко – творча особистість. Грала на фортепіано, писала твори, перемагала на олімпіадах. Закономірно, що вступила до одного з американських університетів та Київської академії музики імені Глієра.

Людина з великої літери – Олексій Завальний. Дуже людяний, позитивний, закоханий у фізику. У школі кілька разів був переможцем олімпіад з трудового навчання. Вступив до київського вишу і наразі успішно вчиться.

Крістіна Литвиненко часто перемагала в олімпіадах з географії та правознавства. Вона вступила на економічну спеціальність і паралельно планує навчатися на юриста.

Гідна зміна

Цьогоріч школа №3 випускатиме вже не 2, а 3 класи, тобто 89 учнів. Учителі школи знають, що вони стануть гідною зміною своїм попередникам.

Ось, наприклад, Андрій Поліщук з 11-го «Б». З дитинства любить і вивчає англійську мову, займається поглиблено. Хоче бути юристом. Надихнули уроки правознавства Лариси Глазової.

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

Анастасія Попело з 11-го «А» – майже «зірка» школи. Німецьку і англійську опановує з дитинства. Вже з 8 класу стала перемагати у міських, а згодом і обласних олімпіадах, міжнародних конкурсах з історії та української мови. Пише прозу, учасник шкільного дебатного клубу.

«Хочу бути журналістом або представником іншої творчої професії», – ніяковіючи повідомила дівчина.

Рейтингова школа: таємниці «іншої» планети. ФОТО

Підготував Станіслав Клопот

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
09.03.2021