Україна і світ

Разумков змусив Рабіновича розмовляти українською

Разумков змусив Рабіновича розмовляти українською

Під час другого засідання Підготовчої депутатської групи з числа новообраних народних депутатів України 14 серпня політика з “Опозиційної платформи – За життя” Вадима Рабіновича лідер “Слуги народу” Дмитро Разумков змусив спілкуватися українською мовою, аргументуючи вимогами чинного закону про мову та регламенту Верховної Ради.

Під час обговорення кількості представників фракції на засіданні Рабінович відповів Разумкову російською мовою щодо того, що кількість представників від “Опозиційної платформи – За життя” не змінилася, просто партія вирішила одного із них замінити. 

У відповідь Ірина Геращенко (депутат від “Європейської Солідарності”) зауважила, що вже є чинним Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. І попросила усіх присутніх спілкуватися на засіданні державною мовою.

Рабінович не погодився з Геращенко та заявив, що зазначеним законом такого зобов’язання для народних депутатів не передбачено. Хоча й додав українською: “Я можу спілкуватися тією мовою…” Проте фразу не завершив.

Дмитро Разумков, головуючий на засіданні, наголосив, що спілкування українською передбачене в Регламенті Верховної Ради: “Це є в Регламенті. Тут Ірина Геращенко має рацію“. Ці слова Геращенко зустріла аплодисментами.

Рабінович попросив (теж українською) вказати йому, “у якому пункті Регламенту це передбачено”. Невдовзі працівники апарату ВР надали Вадиму Рабіновичу цю інформацію. Частина 3 статті 2 Регламенту Верховної Ради України передбачає: “Мовою роботи Верховної Ради, її органів та посадових осіб є державна мова”.

Онлайн-трансляція засідання Підготовчої депутатської групи: 

Хто такий Вадим Рабінович? Другий номер у списку партії “Опозиційна платформа – За життя”, фігурант низки антикорупційних розслідувань, де звинувачувався у порушенні вимог фінансового контролю та незаконному збагаченні.

На телеканалі “112.Україна” виходить в ефір програма “Хто кому Рабінович”, де, власне, Рабінович і є ведучим. Він називає її підсумками тижня, в ефірі розповідає про, на його думку, найважливіші новини. При цьому займає проросійську позицію.

З 2014 до 2016 років був членом партії “Опозиційний блок”. Також у 2014 році балотувався на посаду президента України, де набрав 2,25% голосів. У 2019 році на посаду глави держави не балотувався.

Джерело Телеканал новини «24»
14.08.2019