Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рашисти крадуть тисячі тонн зерна у фермерів на захоплених частинах України – CNN

Російські окупанти крадуть тисячі тонн зерна, а також сільськогосподарське обладнання українських фермерів на захоплених ними територіях, а також розстрілюють склади продовольства з артилерії.

Про це 5 травня з посиланням на численні джерела повідомляє CNN.

Як уточнюється, це явище прискорилося останніми тижнями, коли російські підрозділи посилили контроль над деякими районами багатих сільськогосподарських регіонів Херсонської та Запорізької областей на Півдні України. З того часу посівні роботи у багатьох районах були перервані чи припинені.

За даними видання, дії російських військ можуть поставити під загрозу цьогорічний врожай в одній з найважливіших країн-виробників зерна у світі. Зазначається, що обсяги крадіжок просто величезні.

Фахівець Київської школи економіки Олег Нів’євський заявив, що напередодні вторгнення близько 6 млн тонн пшениці та 15 млн тонн кукурудзи були готові до експорту з України, більша частина з них містилася на Півдні країни.

Міністерство оборони України підрахувало, що на сьогодні було вкрадено близько 400 тис. тонн зерна.

Фермери та інші мешканці Херсона та Запоріжжя надали CNN подробиці численних крадіжок.

Так, наприкінці квітня російські солдати вивезли 1 500 тонн зерна зі сховищ, відомих як елеватори у селищі Мала Лепетиха, на вантажівках з кримськими номерами. Наступного дня ті самі вантажівки – всього 35, – повернулися та спустошили великі складські приміщення, відомі як елеватори, у сусідньому Новорайську за річкою Дніпро.

У Мелітополі, тимчасово окупованому місті Запорізької області, мер Іван Федоров поділився з CNN відео, на якому видно, як вантажівки російських військових зі знаком Z везуть зерно у бік тимчасово окупованого Криму.

Федоров розповів CNN, що росіяни “обходили всі села, кожен двір та шукали сільгосптехніку, зерно, яке згодом пограбували”.

– Чеченські солдати, що воюють на боці Росії, поводяться як злочинці у 1990-х. Спочатку пропонують купити зерно за сміховинно низькою ціною. Але якщо ти не погоджуєшся, вони забирають у тебе все задарма. Масштаб пограбувань просто приголомшливий, – сказав Федоров.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-05 22:01:13

Магазин Автозапчастин м.Ніжин