Рамштайн 17 – чого очікувати та які прогнози щодо зустрічі

17-те засідання Контактної групи з питань оборони України, більш відомої, як формат Рамштайн, відбудеться вже завтра, 22 листопада.
Очікується, що під час Рамштайну обговорять посилення української протиповітряної оборони та нагальних потреб на фронті.
Що відомо про 17-те засідання Рамштайну, яку номенклатуру озброєнь партнери України збираються обговорювати, та що означає приїзд глав Міноборони з США та Німеччини до України напередодні заходу – читайте в матеріалі на Фактах ICTV.
Зараз дивляться
Коли відбудеться 17-й Рамштайн?
Захід запланований на середу, 22 листопада. Очікується, що він пройде в онлайн форматі, хоча деякі з найвпливовіших міністрів оборони прибули до Києва особисто. Йдеться про очільника Пентагону Ллойда Остіна та міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса.
Більша частина країн-учасників Рамштайну, попри візити Пісторіуса та Остіна до України, виступатимуть у відеоформаті онлайн.
Точний час початку Рамштайну наразі залишається невідомим, втім захід, як завжди, триватиме кілька годин.
На думку політолога Володимира Фесенка, у візиті Пісторіуса та Остіна до України є певний символізм.
– Символізм є, точно. Очевидно, що це жест підтримки України. З одного боку – це сигнал українцям, що наші західні партнери продовжать підтримку України, попри різні публікації, чутки та припущення тощо. Одночасно це сигнал і Путіну, що військова підтримка України буде зберігатися. Не йдеться про переговори саме зараз, не йдеться про поступки тощо, – вважає він.
Які теми обговорюватимуть під час Рамштайну?
Раніше начальник Управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк вказував, що головною темою 17-го Рамштайну стане посилення ППО, а також артилерії та боєприпасів.
– Уже зрозуміло, що фокус буде на підготовці до зими, зокрема – на системах ППО, артилерії, боєприпасах. Але потреби наших військових постійно уточнюються, – наголошував він.
Павлюк також звернув увагу на те, що нещодавно авіаційну коаліцію очолили США, а наприкінці вересня в самих Штатах головою об’єднаного комітету начальників штабів став Чарльз Браун, який є генералом Військово-повітряних сил.
На думку політолога Фесенка, Рамштайн цього місяця важливий, в першу чергу, як механізм, що працює. Завдяки зустрічі Контактної групи з підтримки України країни-партнери мають змогу уточнювати потреби української сторони, узгоджувати логістичні питання тощо.
– В даному випадку я думаю, що візити до України, на мою думку, найвпливовіших міністрів оборони, це важлива і з точки зору оцінки нинішньої ситуації. Вони приїхали, щоб зрозуміти і отримати інформацію з перших рук: яка саме і військова ситуація в Україні, і політична ситуація. Про це треба знати не з публікації західних медіа чи телефонних розмов, а провести різні зустрічі, оцінити та порівняти цю інформацію, – вважає він.
Разом з тим, не менш важливим, вважає Фесенко, є можливість міністрів відчути настрої під час візиту. Крім того, буде обговорюватись нарощування потужностей оборонного виробництва між країнами.
Стратегічна сесія Рамштайну
Фесенко припускає, що це засідання Рамштайну може стати своєрідною “стратегічною сесією”, в рамках якої можуть бути обговорені пріоритети найближчих місяців російсько-української війни.
– Можливо це буде мозковий штурм. Якщо це так, то так, це буде особливий Рамштайн у порівнянні з попередніми. Але це не та ситуація, коли будуть чітко сформульовані рішення і зміниться ситуація. Цей процес тільки починається. Я не знаю, як довго він триватиме, але зараз треба визначатись з цією стратегією. Тому я думаю, що Рамштайн буде однією з таких місць, де ця стратегія буде визначатись, – вважає він.
На думку політолога, слід звернути увагу не тільки на візит міністрів, а й на візит керівника Офісу президента України Андрія Єрмака до Сполучених Штатів. Там Єрмаком були проведені зустрічі не лише з політичним керівництвом США, але й з політичними радниками країн Європи.
– Я думаю, що зараз відбувається – на різних рівнях та різних переговорах – формування стратегії. Спільної стратегії України та Заходу на новий етап війни, яка затягується. Війни, яка зараз перебуває у фазі позиційної війни. Тому треба думати, як діяти далі як у військовому, так і в політичному сенсі. Ця проблема обговорюється і міністрами оборони, ця проблема також обговорювалась під час візиту керівника ОПУ в США, – каже він.
На формування нової стратегії вказує і нещодавня публікація WSJ, в якій описувалась потреба Заходу у новому довгостроковому підході до російсько-української війни, оскільки режим президента РФ Володимира Путіна досі міцно тримається.
Чи є проблеми з допомогою Україні?
Попри проблеми з військовою допомогою з боку Сполучених Штатів та Словаччини, Фесенко вважає, що деякі потоки допомоги Україні намагаються вирівняти завдяки допомозі Німеччини чи інших країн.
– Повністю закрити це (питання допомоги Україні, – Ред.) неможливо. Я думаю, що ставка робиться на те, що США проголосують військову допомогу. Скажу відверто. Я очікую проблем не по військовій допомозі. З військовою допомогою треба визначитись, як треба діяти і якою є подальша воєнна стратегія. Але неминучі проблеми в нас будуть з бюджетною допомогою. І це вже не пов’язано із Рамштайном, – вважає він.
На думку політолога, на цьому Рамштайні, зокрема, сторони будуть обговорювати те, за рахунок яких країн буде “вирівнюватись” військова допомога Україні, в умовах, коли Конгрес Сполучених Штатів не може проголосувати за подальшу підтримку української держави.
Окремо Фесенко припускає, що буде обговорено і питання по F-16, як і питання далекобійних ракет для України.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-21 20:05:34