Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ракетний катер Івановєц: характеристики та ціна

Головне управління розвідки МО України повідомило про знищення ракетного корабля ″Івановєц″ Чорноморського флоту РФ. Це сталося у ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року.

– ″Івановєц″ на дні — внаслідок спецоперації було знищено ракетний корабель ворога, — повідомили в телеграм-каналі ГУР МО.

Судно ворога патрулювало Чорне море поблизу озера Донузлав біля окупованого Криму. Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом. “Івановєц” дав крен на корму і затонув.

Вартість втраченого державою-агресором корабля становить орієнтовно $60-70 млн.

Зараз дивляться

Що відомо про ракетний катер ″Івановєц″

Факти ICTV дізналися у військового експерта, які особливості ракетного катера ″Івановєц″.

Олександр Коваленко розказав, що ракетний катер типу ″Івановєц″ — це великий катер проєкту 12411 Блискавка.

Він призначений для знищення бойових надводних кораблів противника, транспортних та десантних засобів й суден у морі, пунктах базування, морських угруповань та їхнього прикриття. Також він використовувся для прикриття своїх кораблів і суден від надводних та повітряних загроз.

Катер ″Івановєц″ — один із останніх катерів, що були виготовлені у 1989 році. Взагалі ці катери вироблялися з 1979 до 1996 років. І це найдовший період виробництва для такого класу катерів.

— Останньою серією була ″Чувашія″. Вона була досить скандальною, тому що її заклали в 1991 році. В 1994 році її спустили на воду, але в стрій та в бойовий склад змогли ввести тільки у 2000 році. Тобто на один катер пішло майже 9 років.

Як зазначив Олександр Коваленко, катер ″Івановєц″ не міг нести Калібри, тому що він був побудований тоді, коли цих ракет взагалі не існувало. Катер мав на озброєнні пускові установки з противокорабельними ракетними комплексами П-15 Терміт або П-270 Москіт.

В перспективі була можливість замінити їх на ракети Х-35. Це також протикорабельні ракети, які могли завдавати ударів не тільки по надводних об’єктах, а також і по сухопутних.

– За дуже-дуже гострого дефіциту ракетної зброї цілком можливо, що цей катер міг би обстрілювати, наприклад, правобережну Херсонщину, Миколаївську область, в деяких випадках навіть спробувати завдати удару по Одеській області, — прокоментував військовий експерт.

Якщо оцінювати втрати РФ після затоплення катера ″Івановєц″, то, як зазначив військовий експерт, йдеться не тільки про фінансову складову.

– Катери не виробляються з 1996 року, тому це втрата вже іншого порядку. Якщо немає виробництва, то і, безумовно, сам катер стає більш цінним, чим просто в фінансовому вимирі.

Військово-морські сили повідомили, що це досить суттєва втрата, враховуючи наявність всього трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі Чорноморського флоту РФ та озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу Москіт з дальністю до 130 км.

Технічні характеристики катера ″Івановєц″

Штатна кількість особового складу ракетного катера становить 40 моряків.

Корпус ракетного катера ″Івановєц″ — гладкопалубний, виконаний зі сталі, має невелику сідлуватість і комбіновані обводи. Вісьмома водонепроникними перегородками розділений на дев’ять відсіків. Надбудови катера (за винятком газовідбійників) виготовлені з легких сплавів. Головні механізми розташовуються у двох суміжних відсіках у кормовій частині корпусу.

Тактико-технічні характеристики ракетного катера ″Івановєц″:

  • найбільша швидкість — 41 вузол;
  • дальність плавання — 400 миль на 36 вузлах, 1 600 миль на 14 вузлах, 2 400 миль на 12 вузлах.

Розміри

  • найбільша довжина — 56,1 м;
  • найбільша ширина — 10,2 м;
  • водотоннажність — 436 т (стандартна), 493 т (повна);
  • осадка — по корпусу 2,5 м (за повної водотоннажності), по гвинтах — 4,15 м;
  • висота борту на міделі — 5,31 м.

Енергетична установка: 2*4000 к. с. дизелі М-510, 2*12000 к. с. ГТУ М-70, 2 гвинта.

Озброєння

  • 2×2 ПУ ПКР Москіт (пускова установка протикорабельна ракета Москіт);
  • 1×1 76-мм АУ АК-176 (універсальна корабельна артустановка калібру 76,2 мм);
  • 2×6 30-мм АУ АК-630 (корабельна автоматична артилерійська установка калібром 30 мм);
  • 1 ПУ ЗРК Ігла (переносний зенітно-ракетний комплекс).

Фото: Defence

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-01 20:22:34