Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Райагролісгосп на Чернігівщині сплатив державі 450 тисяч за незаконну порубку лісу

Райагролісгосп на Чернігівщині сплатив державі 450 тисяч за незаконну порубку лісу

ДП «Ріпкирайагролісгосп»  відшкодував державі 451 тисячу гривень шкоди, 2020 року заподіяної незаконною порубкою дерев.

Про це кореспонденту Високого Валу телефоном повідомив речник обласної прокуратури Валерій Литовченко.

За його словами, лише через рік вдалося відшкодувати збитки, завдані лісовому господарству.

«Наприкінці червня Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов Чернігівської обласної прокуратури та зобов’язав ДП «Ріпкирайагролісгосп» сплатити до бюджету понад 450 тисяч гривень шкоди. У суді прокурор довів, що підприємство не забезпечило охорону і збереження лісового фонду на підвідомчій території (село Смолигівка Любечської ОТГ). Внаслідок цього було допущено самовільну рубку лісу невстановленими особами», – поінформував Литовченко.

Порушення Лісового кодексу у травні 2020 року виявили співробітники Державної екологічної інспекції в Чернігівській області. Під час перевірки вони зафіксували рубки дерев різних порід на землях Смолигівського старостинського округу Любецької ОТГ. Територія, про яку йшлося, підвідомча ДП «Ріпкирайагролісгосп». Екоінспектори розрахували шкоду, заподяну навколишньому середовищу – 450 726 гривень.

Матеріали скерували до прокуратури і 22 грудня Господарський суд області вирішив стягнути цю суму на користь держави. Апеляційна інстанція залишила ухвалу без змін. Наразі рішення суду реально виконано.

Фото – ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
09.07.2021

Залишити відповідь