Україна і світ

Радбез ООН відмовив Росії в обговоренні українського закону про мову

Члени Ради безпеки ООН більшістю голосів заблокували пропозицію Росії обговорити ухвалений в Україні закон про винятковість української мови

Джерело: 112.ua

Радбез ООН відмовив Росії в обговоренні українського закону про мову

Рада безпеки ООН відмовила Росії в обговоренні українського закону про мову. Про це стало відомо з YouTube-каналу ООН, на якому велася трансляція засідання.

Члени Ради безпеки ООН більшістю голосів заблокували пропозицію Росії обговорити ухвалений в Україні закон про винятковість української мови.

18 травня представництво Росії при ООН звернулося до голови Ради Безпеки організації з проханням скликати засідання через прийняття Верховною Радою України закону про мову.

Новини за темою: Росія ініціює засідання Радбезу ООН щодо “мовного закону”

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада голосами 278 нардепів ухвалила закон про державний мові. Згідно з цим законом, єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська.

Новини за темою: “Мовний закон”: Угорщина сподівається на Зеленського у вирішенні проблем нацменшин

Цей статус передбачає обов’язкове використання української мови по всій країні в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та релігійних обрядів.

У травні Росія в ОБСЄ звинуватила Україну в порушенні міжнародного права у зв’язку з прийняттям закону про мову.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua