Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рада визнала незаконними результати виборів до Держдуми РФ на окупованих територіях України

Верховна Рада ухвалила постанову №6078 щодо нелегітимності виборів депутатів Державної Думи Російської Федерації 2021 року.

У заяві Верховна Рада визнає такі вибори незаконними, а Державну Думу Російської Федерації – нелегітимною та звертається до міжнародної спільноти із закликом надати оцінку фальсифікованим виборам та фактам незаконного голосування.

Також в ухваленому документі наголошується на порушеннях Росією норм міжнародного гуманітарного права.

Зокрема, це стосується залучення до голосування громадян України з незаконно виданими паспортами Російської Федерації, переміщення населення держави-окупанта на тимчасово окуповані території України та неконтрольований процес перетину міжнародно визнаного державного кордону України.

Вибори депутатів до Державної думи Росії тривали три дні – з п’ятниці 17-го до неділі 20 вересня. Перемогу у них здобула правляча партія Єдина Росія. Ще до голосування Кремль зачистив опозиційних кандидатів та обмежив у правах незалежні ЗМІ.

До Ростовської області на голосування безкоштовно звозили жителів тимчасово окупованих районів Донбасу. За даними російської влади, на виборах проголосували понад 150 тис. жителів окупованих територій.

Речник Єврокомісії Петер Стано відразу заявив, що Європейський Союз ніколи не визнає результати виборів до Державної думи Росії в окупованому Криму.

США і Велика Британія також розкритикували непрозорість проведення парламентських виборів в Росії. Країни зазначили, що голосування відбувалося в умовах, що не сприяли вільній та чесній процедурі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-09-22 17:00:12

Магазин Автозапчастин м.Ніжин