Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рада у першому читанні ухвалила зміни до закону про ринок природного газу

20 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні зміни до закону Про ринок природного газу.

За законопроект №4578-1 проголосувало 284 депутати, проти – 1, утрималося 20 депутатів.

Документ пропонує внести низку змін та поправок до вже існуючого закону (ухваленого у 2015 році), який регулює ринок природного газу в Україні.

Автори законопроекту – група депутатів фракції Слуга народу – переконані, що ухвалення змін спростить механізм приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи.

– Наш законопроект є альтернативним до законопроекту, який готувався урядом. Це дозволило вдосконалити наші напрацювання, – зазначив один із авторів документу, нардеп Андрій Жупанін.

Ринок природного газу: зміни до закону

  • Суб’єкти ринку природного газу є рівними у праві на приєднання до газотранспортної і газорозподільної систем.
  • Оператор газотранспортної (або газорозподільної) системи зобов’язаний за зверненням замовника забезпечити приєднання його об’єкту.
  • Оператор може відмовити замовнику у наданні послуг, якщо на те будуть підстави, що порушують кодекс газотранспортної або газорозподільної системи.
  • За ініціативи замовника може бути проведена незалежна експертиза вихідних даних оператора.
  • Проектування та будівництво об’єктів газотранспортної або газорозподільної системи здійснюються відповідно до законодавства.
  • Плата за приєднання до газорозподільної системи визначається у договорі відповідно до методології, затвердженої Регулятором.

Окрім цього, законопроект зобов’язує Кабмін створити і забезпечити функціонування Інформаційної бази даних споживання природного газу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-20 17:09:17