Україна і світ

Рада підтримала законопроект про підвищення соціальних гарантій для дітей-сиріт та соцзахист одиноких осіб

“За” проголосували 276 народних депутатів
Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 2494, який стосується забезпечення соціальним захистом одиноких осіб, які досягли 80-річного віку, та підвищення соціальних гарантій для дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. “За” проголосували 276 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна”.

Документ представила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

“Якщо ви підтримаєте, ми можемо допомогти 42 тис. дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, які знаходиться під опікою ми пропонуємо підняти розмір виплат з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, це десь на тисячу гривень. Особливо важливо підняття виплат сім’ям, у яких є діти з інвалідністю, це на 2 тис. 600 грн і 3 тис. грн”, – сказала Соколовська.

Для одиноких людей, які досягли 80-річного віку, передбачається допомога на догляд у розмірі 600 грн.

Проект закону передбачає підвищення соціальних гарантій для дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, в тому числі для дітей з інвалідністю, уніфікацію принципів надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям. А також запровадження державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80‑річного віку та потребують постійного стороннього догляду.

Фінансування передбачається проводити у межах коштів державного та місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством джерел.

Цей Закон набирає чинності з 1 липня 2020 року.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close