Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рада дозволила ввезення в Україну незареєстрованих пестицидів

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №2289, який дозволяє ввезення в Україну зразків інноваційних засобів захисту рослин (ЗЗР) для наукових досліджень і державних випробувань. Він скасовує правку від 2015 року, яка забороняє випробування імпортних пестицидів без їх попередньої реєстрації в країні походження. 

Законопроект вносить зміни до ст. 4 закону Про пестициди та агрохімікати щодо ввезення пестицидів в Україну. Його підтримав 291 народний депутат на засіданні парламенту 30 червня. 

Із закону виключається норма, згідно з якою обов’язковою умовою ввезення і застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів є документальне підтвердження їх держреєстрації в країні виробництва.

Згідно з пояснювальною запискою до документу, усувається колізія правових норм з регулювання ввезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів, а дозволяється застосовувати, зберігати, продавати, рекламувати та транспортувати залишки ввезених препаратів протягом двох років після закінчення терміну їх реєстрації.

Ринок засобів захисту рослин оцінюється в $1 млрд. 

[More_news_improved id = “4333126” template = “block”]

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-06-30 13:51:24