Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рада дозволила нараховувати штрафи та пеню за кредитами жителям Донецької і Луганської областей

Верховна Рада в середу, 19 травня, прийняла закон №5199, який передбачає зняття мораторію на нарахування пені та штрафів на суму кредиту для жителів Луганської, Донецької та частини Харківської областей, де була оголошена зона антитерористичної операції. Також закон дозволить отримати іпотеку жителям цих областей на рівних умовах з жителями інших регіонів країни. 

Документ вносить зміни в закон № 1669-VII про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції, який унеможливлював кредитування фізичних осіб по іпотеці, а також не дозволяв бізнесу кредитуватися під заставу нерухомості.

У пояснювальній записці до закону йдеться, що тепер буде знято мораторій на нарахування пені та штрафів на суму кредиту для жителів цих областей. Але це не торкнеться чинних договорів, що гарантує збереження прав для тих людей, які мали або мають фінансові труднощі. 

– Закон забезпечить умови для відновлення конкурентного середовища шляхом зняття обмежень на надання банківськими установами кредитів під заставу майна, що перебуває на підконтрольній державній владі частині території проведення антитерористичної операції, – заявили автори законопроекту. 

Закон by Андрій Підмогильний on Scribd

Штрафи за кредитами

Внутрішньо переміщених осіб (переселенців) можуть звільнити від сплати штрафів за кредитами. Відповідний законопроект у лютому ухвалили депутати парламенту.

Згідно з ним, якщо переселенці вчасно не погасять кредит, їм не буде нараховуватися пеня. 

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-19 14:28:55