Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пив, курив, а потім зав’язав: чи обнуляється при цьому шкода, завдана здоров’ю

Згідно новому дослідженню вчених медичного університету Грайфсвальда в Німеччині, підвищений ризик смертності серед непитущих може в значній мірі пояснюватися колишніми проблемами з алкоголем або наркотиками, а також з курінням.

Цікаво, що попередні дослідження теж показали, що рівень смертності серед тих, хто взагалі відмовився від алкоголю, вище, ніж у тих, хто вживає спиртне в невеликих або помірних кількостях.

У науковій роботі вчені використовували дані понад 4 тис. німців, які брали участь в інтерв’ю, яке проводилося в середині 90-х років минулого століття. Учасникам було від 18 до 64 років. Питання стосувалися вживання алкоголю за дванадцять місяців до співбесіди, а також іншої інформації про здоров’я.

Через 20 років дослідники отримали нові дані на тих саме учасників.

З’ясувалося, що учасники, які відмовилися від алкоголю, але при цьому не мали таких факторів ризику, як куріння, не показали статистично значущої різниці в загальній, серцево-судинної або онкологічної, смертності в порівнянні з тими, хто вживав алкоголь в малих і помірних дозах.

У тих же, хто утримувався від алкоголю протягом усього свого життя, відношення ризиків ранньої смертності становило 1 до 64 в порівнянні з любителями пропустити стаканчик з поправкою на вік, стать і куріння тютюну.

– Результати підтверджують думку про те, що люди, які наразі відмовилися від алкоголю, не обов’язково менше живуть, ніж ті, хто приймає спиртне у помірних кількостях, – кажуть автори дослідження.

Вони відзначають, що довгий час вважалося, що помірне, але регулярне споживання алкоголю може мати позитивний вплив на здоров’я, грунтуючись на тому, що непитущі, мовляв, вмирають раніше, ніж люди, що п’ють помірно.

Однак, як з’ясувало дослідження, більшість непитущих раніше не просто вживали алкоголь, але пили багато і ризиковано. Якщо додати сюди і щоденне куріння тютюну, то складеться картина з факторів, які навряд чи будуть передбачати довголіття.

Крім того, результати дослідження показують, що вкрай необачно практикувати регулярний прийом алкоголю, нібито, для зміцнення здоров’я. Навіть якщо мова йде про малі дози.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-04 14:29:54

Магазин Автозапчастин м.Ніжин