Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Путіна чекають лише різні види поразок – воєнний аналітик

Військовий аналітик Майкл Кларк, професор оборонних досліджень у Королівському коледжі Лондона, вважає, що війну в Україні Путін не може виграти в жодному суттєвому сенсі.

Про це Кларк розповів в інтерв’ю ВВС News.

За його словами, військових успіхів Путіна по всьому світу після 2008 року було досягнуто за рахунок використання невеликих підрозділів елітних військ, найманців та місцевих ополченців за підтримки з російською авіацією.

Це дало Москві значні важелі впливу під час інтервенцій у Грузії, Нагірному Карабаху, Сирії, Лівії, Малі та двічі в Україні протягом 2014 року, спочатку за незаконної анексії Криму, а потім під час створення самопроголошених “ЛНР” та “ДНР”.

У кожному разі Росія діяла швидко і безжально так, як західний світ не міг протистояти, крім як запровадженням санкцій.

У лютому 2022 року Путін вирішив, що приблизно за 72 години зможе захопити державну владу в країні з населенням понад 42 мільйони людей, яка займає другу за величиною територію в Європі.

Військовий експерт називає це дивовижною та безрозсудною авантюрою, яка повністю провалилася у перший вирішальний тиждень.

Зазнавши невдачі з планом А щодо захоплення уряду в Києві, Москва потім переключилася на план Б. Це був більш маневрений військовий підхід до оточення Києва та наступу на інші українські міста – Чернігів, Суми, Харків, Донецьк, Маріуполь та Миколаїв та просто придушити українське озброєне опір, а самому Києву загрожувала б капітуляція чи знищення.

Але це також не вдалося.

Херсон став єдиним великим містом, яке потрапило під контроль Росії і з тих пір продовжує чинити опір.

– Справа в тому, що російські сили були надто малі, щоб панувати над такою великою країною; вони працювали дуже погано з цілого ряду причин; у них погане командування і вони були розосереджені за чотирма окремими напрямками, від Києва до Миколаєва, без жодного командувача, — зазначає Майкл Кларк.

Військовий аналітик наголошує, що російським військам протистоїть рішуча та добре навчена українська армія, яка бореться з ворогом до упору.

І тоді Росія перейшла до плану В, який полягає в тому, щоб відмовитися від Києва та півночі країни, натомість зосередивши всі свої сили для великого наступу в районі Донбасу та на півдні України, можливо, до Одеси – фактично закрити країну від виходу до моря .

Саме це зараз і намагається зробити РФ.

Російський наступ почався нерівномірно, і українські об’єднані сили стримували російський наступ далеко від тих рубежів, яких на сьогодні хотіло досягти російське командування. Українці виграли собі дорогоцінний час. Зараз кожна сторона намагається ввести свою важку бойову техніку.

Проте те, що відбувається зараз на Донбасі, дає Путіну вибір між різними типами поразки.

Якщо битва зайде в безвихідь восени, лідеру Кремля нічого показати після стількох втрат. Якщо ЗСУ вдасться викинути війська РФ зі своєї території, то тим більше.

– І навіть якщо росіянам вдасться захопити весь Донбас і весь південь, їм все одно доведеться й надалі силоміць утримувати ці території, – вважає Майкл Кларк.

На його думку, будь-який значний військовий успіх Росії, швидше за все, призведе до великого безстрокового заколоту в областях України.

Так чи інакше Росії доведеться продовжувати воювати в Україні або проти населення, або проти української армії, або проти них разом.

Дороги назад особисто для Володимира Путіна вже немає – його можуть навіть оголосити військовим злочинцем.

– Його єдина політична стратегія полягає в тому, щоб перетворити війну в Україні на щось інше – нібито це частина боротьби за самовиживання Росії проти “нацистів” та “імпералістів” Заходу, які тільки-но чекають шансу повалити Росію, – зазначає Кларк.

На його думку, Путіну дуже зручно грати з небезпечною ідеєю, що Росії нібито загрожує “Велика Вітчизняна війна 2.0” з рештою Європи.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-09 11:49:31

Магазин Автозапчастин м.Ніжин