Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Путін ваш банкір! Макрон та Ле Пен посперечалися про РФ та Україну під час дебатів

Чинний президент Франції Еммануель Макрон та його опонентка Марін Ле Пен із правопопулістського Національного об’єднання у четвер, 21 квітня, провели дебати перед другим туром виборів президента країни.

Під час трьох годин теледебатів опоненти обговорювали питання вибудови взаємодії з РФ, ставлення до ісламу та міграції.

На думку аналітиків, теледуель відіграє велику роль, адже, за даними соціологів, понад 10% жителів країни, які збираються прийти на виборчі дільниці, ще не визначилися із симпатіями. У четвер та п’ятницю ще триватиме передвиборча агітація, а у суботу, 23 квітня, у Франції буде день тиші перед виборами у неділю, 24 квітня.

Під час дебатів Макрон зробив акцент на репутації Ле Пен та її ранніх фактах біографії.

— Ви залежите від російського уряду, залежите від Путіна. Коли ви говорите з Росією, ви говорите зі своїм банкіром, – сказав Макрон.

У 2014 році партії Ле Пен було видано кредит у розмірі €9,4 млн у Першому чесько-російському банку. Після того, як французькі інститути у 2017-му відмовилися кредитувати її виборчу кампанію, Ле Пен зверталася, зокрема, і до російських банків.

Макрон запитав Ле Пен, на якій підставі вона раніше називала Крим частиною Росії.

— Чому ви це зробили? За міжнародними законами ми нечасто визнаємо території, які були анексовані силою, – поцікавився він у Ле Пен.

Та відповіла, що вважає себе “абсолютно та повністю вільною жінкою”, додавши, що її партія взяла кредит у ПЧРБ лише тому, що не могла знайти фінансування у Франції.

Свого піку дебати досягли, коли Ле Пен заявила, що у разі перемоги втілить у життя заборону на носіння мусульманських жіночих головних уборів у громадських місцях, назвавши їх “уніформою, нав’язаною ісламістами”.

Макрон у відповідь заявив, що таким чином вона “розв’яже громадянську війну”. Ле Пен присяглася покласти край “анархічній та масовій” імміграції до Франції. Вона заявила, що подібна тенденція посилює злочинність.

Макрон на виборчій дільниці у Франції у першому турі. Фото: Getty Images

Згідно з опитуванням Elabe, L’Express у партнерстві з SFR, Макрона найпереконливішим у ході цих дебатів визнали 59% глядачів. 39% глядачів визнали більш переконливою Ле Пен.

Макрон є фаворитом на перемогу у другому турі, більшість опитувань говорять про його відрив більш ніж у 10%, зазначають соціологи. У разі перемоги Емманюель Макрон стане першим президентом Франції, який переобрався на другий термін з часів Жака Ширака у 2002 році.

За результатами перших екзит-полів у першому турі президентських виборів у Франції найбільше голосів набрав чинний лідер Еммануель Макрон. За нього проголосували 28,5% французів. Також до другого туру вийшла Марін Ле Пен, набравши 24,2%.

Скріншот: France 24

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-04-21 18:27:41

Магазин Автозапчастин м.Ніжин