Україна і світ

Путін розповів, що в разі втрати транзиту Україна залишиться без газу

Джерело : www.112.ua

З відкритих джерел

Газопостачання України повністю залежить від транзиту російського газу. Про це заявив президент Росії Володимир Путін на прес-конференції в Пекіні, згадавши серед питань, які стоять на порядку денному двох країн і питання економічного характеру, пов’язані з транзитним договором “Газпрому” і “Нафтогазу”, термін дії якого закінчується в 2019 році.

“А якщо транзиту не буде? Ви розумієте, що тоді не буде реверсу. Адже реверс, він же віртуальний. Наш газ, який йде в Західну Європу, – газова труба з радянських часів, як влаштована? Від транзитної газової труби йдуть відгалуження на всю Україну. Це абсолютно відомі для професіоналів речі, публіка тільки може це не розуміє”, – нагадав Путін.

“Але це нісенітниця, це марення, це обман. Ніякого реверсу реального немає! Це ж неможливо, вранці пускати газ по трубі з транзитом в Європу, а ночами перевертати у реверсний режим. Це технологічно неможливо просто. Йде газ в Європу, відгалуження від транзитних газових труб йде на всю територію України. Газ береться в звичайному режимі. Потім по паперів пишеться, що це реверс”, – сказав він.

“Це дуже серйозне питання! Вони клеять дурня. Займаються якимись політичними чварами замість того щоб подумати про пересічного громадянина України, який живе поточними турботами і змушений платити непомірну ціну за всі ці політичні фокуси”, – зазначив Путін.

Він також заявив, що Україна отримує газ “в два рази дорожче, ніж могла б отримувати за прямим поставкам з Росії.

Таким чином президент Росії підтвердив реальність домовленостей, досягнутих головою політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктором Медведчуком і Юрієм Бойко в ході їх зустрічі з прем’єр-міністром Дмитром Медведєвим і керівником “Газпрому” Олексієм Міллером. Домовленості, які можуть істотно знизити ціну на газ для українських громадян, які були досягнуті в Москві 22 березня 2019 року.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-29 11:17:27