Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Путін отримав відмову від Байдена щодо України: підсумки переговорів лідерів США та РФ

Мій прогноз щодо зустрічі Байдена з Путіним здійснився повністю – проривів не сталося, напруженість зменшилася.

Головна тема сьогодні – це розмова Байдена із Путіним. Підіб’ємо підсумки.

Джо Байден пригрозив Володимиру Путіну “серйозними економічними санкціями” проти РФ, якщо відбудеться вторгнення на територію України.

Україні в такому разі значно розширять військову допомогу.

Також Байден розповів Путіну про плани відключити Росію від світової фінансової системи, призупинити Північний потік-2 та підготувати ще більш “активні, зрозумілі відповіді” на можливу російську військову агресію в Україні.

На окрему увагу заслуговує повідомлення з Білого дому про готовність “підтримати врегулювання на Донбасі в рамках Мінського процесу”, бо я це прогнозував до розмови. Але знову зазначу, що США розуміють Мінськ-2 правильно, тобто спочатку виведення російських військ, потім все інше.

Путін спробував переконати США у нібито “провокаційних діях Києва проти Донбасу”. Як повідомляють російські медіа, господар Кремля “проілюстрував деструктивну лінію Києва, спрямовану на повний демонтаж Мінських угод”.

Щодо НАТО:

– Путін наголосив, що Альянс робить небезпечні спроби освоєння української території, і заявив Байдену, що Росія серйозно зацікавлена ​​в отриманні надійних гарантій, що унеможливлюють розширення НАТО на схід, – Кремль.

– Ніхто не має права диктувати НАТО, кого слід приймати до Альянсу, – з такою позицією Байден залишився на переговорах із Путіним. Байден також не давав зобов’язань щодо позаблокового статусу України, тобто і тут Путін отримав тверду відмову.

Байден зателефонує президентові України завтра, у четвер. Це традиційна тактика Байдена – трохи мокнути особисто президента, але й демонструвати важливість України та повну підтримку країни.

Тепер щодо проекту оборонного бюджету США на 2022 рік, який узгодили Палата представників та Сенат.

Комітет Палати представників США виключив із оборонного бюджету санкції проти Північного потоку-2.

Нагадаю, що у версії Сенату ці санкції були передбачені лише на випадок нової ескалації Москви, і редакції Палати та Сенату мають бути однаковими. Але напруга знята, і ця норма зникла. Тобто СП-2 добудовано і чому б його не продати росіянам вдруге – тепер як морквина проти ескалації? Тим більше, що є домовленість між США та Німеччиною про те, що СП-2 буде зупинено у разі ескалації.

В оборонному бюджеті США передбачено $300 млн військової допомоги для України (хороша сума).

Фінансова допомога від США надійде наступного року, її виділяють на підтримку та сприяння Збройним силам України, зокрема постачання летальної зброї.

Законопроект також передбачає виділення $4 млрд! на ініціативу Європи зі стримування РФ (нагадаю, що Трамп ліквідував цю програму, вона існувала за Обами). Гроші йдуть на бази та озброєння у Східній Європі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-08 12:52:29

Магазин Автозапчастин м.Ніжин