Україна і світ

Путін не готовий ні до ядерної ескалації, ні до війни з НАТО – ISW

Небажання президента РФ Володимира Путіна йти на ризики у війні вказує на те, що він, як і раніше, навряд чи готовий до ядерної ескалації чи війни з НАТО.

Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Путін думав, що його армія змусить Київ капітулювати без будь-яких значних воєнних жертв і розглядав російське вторгнення як прийнятний ризик.

Зараз дивляться

Кремлівські пропагандисти завчасно опублікували заздалегідь написану статтю, яка вихваляє “перемогу” Росії 26 лютого 2022 року.

Але невдача російських військ у битві за Київ, а разом із нею і воєнний план Кремля, змусили Путіна зіткнутися з дорогою та затяжною війною.

Аналітики вважають, що російський президент, як і раніше, неохоче віддає накази про структурні зміни в армії та суспільстві, необхідні для “порятунку” його війни. Путін із запізненням провів мобілізацію – аж восени 2022 року, хоча мав це зробити до вторгнення.

На думку експертів, президент РФ явно зволікає з другою мобілізацією. Крім того, Путіна дуже цікавить думка суспільства щодо війни – наскільки росіяни підтримують її продовження.

ISW вказують, що Путін покладається на так званих цапів-відбувайлів, які публічно ризикують взяти на себе провину за російські воєнні невдачі та непопулярну політику президента.

Путін дозволяє, а іноді й ігнорував критику російськими провоєнними блогерами міноборони Росії, щоб зняти з себе провину.

Рішення президента РФ Володимира Путіна з 24 лютого 2022 року вказують на невідповідність між його максималістськими цілями захопити Україну та готовністю приймати досить ризиковані рішення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-02-06 08:46:53

Магазин Автозапчастин м.Ніжин