Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Путін може офіційно оголосити війну Україні 9 травня – CNN

Президент Володимир Путін може офіційно оголосити війну Україні 9 травня, що дозволить РФ повністю мобілізувати резервні сили. Російська армія все ще відчайдушно намагається завоювати східні та південні регіони України.

Про це повідомляє CNN із посиланням на американські та західні офіційні особи.

9 травня в Росії відзначають День перемоги – у росіян це свято знаменує перемогу росіян над нацистами у 1945 році.

Західні офіційні особи давно припускали, що Путін може скористатися символічним значенням та пропагандистською цінністю цього дня, щоб оголосити або про якесь воєнне досягнення в Україні, або офіційно оголосити війну. А може, й те, й інше разом.

– Я думаю, що він (Путін – Ред.) спробує відмовитися від своєї “спеціальної операції”. Путін готував ґрунт для того, щоб потім сказати: Дивіться, тепер це війна проти нацистів, і мені потрібно більше людей. Мені потрібно більше російського гарматного м’яса, заявив минулого тижня міністр оборони Великобританії Бен Уоллес.

Офіційне оголошення війни 9 травня може підвищити громадську думку росіян на користь вторгнення. Відповідно до російського законодавства, це дозволить Путіну мобілізувати резервні сили та призовників, зокрема. За словами офіційних осіб, Росія відчайдушно потребує призовників в умовах масштабних втрат.

Інші сценарії на 9 травня включають повну анексію територій Луганської та Донецької областей, а також серйозний наступ на Одесу або проголошення повного контролю над Маріуполем.

У США заявляють, що мають розвіддані про те, що Росія спробує анексувати Луганськ та Донецьк десь у середині травня, заявив у понеділок посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер. Також можливо, що Росія може оголосити та анексувати “народну республіку” у Херсоні.

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс заявив у понеділок, що є всі підстави вважати, що Кремль зробить усе можливе, щоб використати 9 травня з метою пропаганди.

За словами Прайса, у Росії подвоїли свою пропаганду для того, щоб відвернути людей від своїх тактичних та стратегічних невдач на війні в Україні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-03 11:41:27

Магазин Автозапчастин м.Ніжин