Пустощі чи небезпечний тренд? Що відомо про квадроберів та відмінність від фурі
З кожним днем в Україні стає дедалі популярнішою нова субкультура – квадробіка. Її представників можна побачити не тільки в соцмережах, а й на вулиці – люди в масках і з хвостами тварин бігають на руках і ногах і поводяться, як кішки, собаки або навіть вовки.
Факти ICTV.Life детально розібралися, що таке квадробіка, хто такі квадробери, чому вони стали популярними в Україні та ексклюзивна думка фурі – далі в матеріалі.
Що таке квадробіка
Квадробіка – це нова субкультура або навіть вид спорту, який поєднує в собі фізичну активність та імітацію поведінки тварин. Найчастіше йдеться про ходьбу на руках і ногах, стрибки та відтворення звуків тварин.
Це хобі не дарма приписують до спорту – основоположником квадробіки вважають японського бігуна Кенічі Іто, який 2008 року встановив світовий рекорд із бігу на 100 м на чотирьох кінцівках. До речі, за кілька років він двічі побив свій рекорд, пробігши дистанцію за 15,71 секунди. Відомо, що рекордсмен тривалий час вивчав, як рухаються тварини.
Японці швидко підхопили незвичайне вміння Іто, і тепер це повноцінна субкультура – до бігу додали імітацію поведінки тварин і маски.
Хто такі квадробери
Більшість квадроберів – це молодь, яка шукає себе і пробує нові хобі. Їх можна зустріти на вулиці міст і навіть у лісі – там, де вони можуть ходити, бігати і стрибати.
Найчастіше підлітки займаються такою активністю разом, показуючи свої успіхи в майстерності імітації тварин і ділячись тонкощами створення маски або хвоста.
Як квадробери стали популярними в Україні
Традиційно величезний вплив на молодь мають соцмережі. У TikTok і YouTube тренди швидко змінюються, і тепер прийшла черга квадробіки. Блогери та інфлюенсери також підхоплюють цікаві теми, показуючи нову субкультуру мільйонній аудиторії.
Які небезпеки таїть квадробіка
І хоча квадроберство вважається хобі, в деяких випадках воно може нести небезпеку. Наприклад, нещодавно в мережі з’явилося відео з пенсіонеркою з Одеси, яку разом із собачкою нібито покусали квадробери.
Ще один квадробер із Миколаєва взагалі стрибнув під колеса велосипеда, що призвело до ДТП.
Варто зазначити, що кожен має право проявляти себе як хоче, але це повинно бути в рамках закону і не шкодити оточуючим.
Квадробери та фурі: у чому різниця
Квадробіка – далеко не єдина субкультура, члени якої надають собі тваринного вигляду. Набагато старшим і ширшим є товариство фурі – у цьому випадку навіть дорослі захоплюються темою антропоморфних тварин.
Типовий фурі носить повнорозмірний костюм тварини, але поводиться як людина. Міміка, поведінка, пряма хода і навіть одяг – все це невід’ємні атрибути фурі.
Ексклюзивно для Фактів ICTV.Life 19-річна фанатка фурі на ім’я Ніка детально розповіла, як стала частиною цієї субкультури, чи відчуває вона себе твариною в костюмі, як оточення реагує і ставиться до квадроберів.
– Квадробіка і фурі – це різні течії, які не мають спільного джерела. Нас плутають тільки тому, що квадробери почали собі робити образи з масками, але навіть наші маски дуже сильно відрізняються, – вважає Ніка.
Дівчина зізналася, що з дитинства любила надавати людських рис тваринам, тож в культуру фурі влилася непомітно.
– Сенс переодягання для мене – просто повеселитися. Проте більшість представників спільноти навіть не мають масок. Максимум – це персонаж, якого вони зображують у малюнках і можуть вигадувати йому власну історію, тобто ті самі комікси, – зазначає Ніка.
На відміну від квадроберів, фурі не намагаються імітувати поведінку тварин. Проте кожен для себе може обрати персонажа до душі – немає жодних правил чи обмежень.
– Я ніяк не можу почуватися твариною, оскільки фурі – це буквально антропоморфна істота, яка поводиться так само, як людина. Щодо вибору маски, там немає конкретики, здебільшого це просто оригінальний персонаж “фурсона” або ще може бути герой мультфільму, гри і так далі, – додала дівчина.
– Зрідка можу гуляти на якихось фестивалях чи святах, де часто носять костюми, рідше якісь заплановані прогулянки. Люди реагують по-різному, частіше позитивно, дехто підходить сфотографуватися, для людей фурі схожі на аніматорів чи талісманів, – наголосила Ніка.
Щодо стосунків між двома субкультурами, то дівчина ставиться до квадроберів так само, як і до перехожих. Вона вважає, що не варто забороняти дітям гратися і вони точно не вважають себе тваринами.
Квадробіка і діти: думка психолога
Психологиня Марина Діденко пояснила, чому субкультура стала популярною в Україні. Квадробіка є чудовим способом відволіктися від реальності, де є постійний стрес і навантаження, сказала вона в коментарі Новое время.
– Ми живемо в хронічному стресі. У дітей – величезне навантаження, зокрема емоційне, яке теж треба якось зняти. Гра у квадробіку, ця ідентичність, субкультура насправді класно допомагає це зробити, – зазначає Марина.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Психологиня додала, що дітям набагато простіше зображати тварин на відміну від дорослих, у них гнучкіша й адаптивніша психіка, що спрощує віру в диво, чари і магію.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-12 11:30:34