Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Призначення пенсій у разі втрати годувальника – Рада внесла важливі корективи

Депутати Верховної Ради ухвалили законопроект №6417, який покликаний врегулювати всі питання щодо пенсій членів сімей колишніх військовослужбовців, зокрема добровольців, загиблих під час участі в АТО/ООС.

Згідно із законом, пенсія за віком призначається після 60, 63 та 65 років за наявності страхового стажу.

– Члени сімей загиблих учасників АТО/ООС, зокрема батьки та дружина, які досягли віку 60, 63 чи 65 років, можуть не мати права на призначення пенсії в разі втрати годувальника, якщо в них немає необхідного страхового стажу, – зазначили у прес-службі Верховної Ради.

Там додали, що у такий спосіб ці люди позбавлені як права на призначення пенсії за віком, так і права на пенсію в разі втрати годувальника.

Ба більше, через загибель сина чи доньки, чоловіка чи дружини під час участі в АТО / ООС такі члени сім’ї, коли стануть непрацездатними, не матимуть можливості отримувати допомогу від дітей, чоловіка чи дружини.

Зміни торкнулися розмірів пенсії у разі втрати годувальника, яка призначається батькам, дружині чи чоловіку, непрацездатному члену сім’ї:

  • якщо пенсія призначається батькам (одному з батьків), дружині (чоловікові) або право на пенсію має один непрацездатний член сім’ї загиблого (померлого) годувальника, ‒ у розмірі 70% заробітної плати загиблого годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.
  • якщо право на пенсію мають двоє і більше непрацездатних членів сім’ї (крім батьків, дружини чи чоловіка) ‒ у розмірі 50% зарплати загиблого годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Пенсія в разі втрати годувальника призначається кожному утриманцю, зокрема батькам (одному з батьків), дружині чи чоловікові.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-24 20:24:17

Магазин Автозапчастин м.Ніжин