Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Прислали гроші з РФ: на акцію проти вакцинації прийшли прибічники “руского міра”

У Києві під час мітингу антивакцинаторів заявили про себе прихильники дружби з Росією. На відео, опублікованому у мережі, одна з учасниць протесту дякує РФ за фінансування та закликає до дружби з росіянами, зауважуючи, що “війни насправді немає”.

Факти ICTV з’ясували, що ця жінка є керівником Черкаського філіалу STOP Fake Pandemic/СТОП Фейк Пандемія. Це так званий громадський рух “проти лже-пандемії коронавірусу та карантинного терору”. Так пише про себе сама організація, про це йдеться на обліковому записі у соцмережі Facebook.

На відеозаписі Олена Фаїст, так звати громадянку, заявляє, що ніби “війну нав’язали штучно, але насправді її немає”.

– Друзі… от я бачу Москва, Пітер, хочу передати братам-слов’янам привіт. Мені присилали гроші навіть з Росії. Низький вам уклін, що ви нас підтримуєте, ви розумієте, що ми єдиний народ.

Нас розділили, ми всі в одному човні плили і пливемо. Нас розділяли спеціально і цькували всі ці роки, нав’язали нам штучну війну, якої насправді немає. Ми це все чудово усвідомили і більше не будемо вестися на ці провокації…, – каже учасниця протесту.

Саме відео знімає чоловік, на ім’я Олександр Надьожа. Коли пізніше його запитали, чи поділяє він позицію Олени Фаїст щодо війни, він повідомив, що “у нас війна політиків”. У соцмережах Надьожі є багато антивакцинаторських закликів, також він є прихильником відродження СРСР.

В одному зі столичних пабліків з пошуку короткострокового заробітку з’явилося оголошення про набір масовки на мітинг проти вакцинації. За участь у заході обіцяли гонорар у розмірі 900 грн.

Реакція поліції

Факти ICTV звернулися до поліції з запитаннями, чи звернули вони увагу на інцидент з прихильниками “руского міра” на мітингу антивакцинаторів.

У поліції переглянули відеозапис і пообіцяли провести перевірку та, ймовірно, передати його Службі безпеки України.

– У нас буде проведена перевірка, і найімовірніше, ми повідомимо про цей факт Службі безпеки України і там уже будуть ухвалювати відповідні рішення, – повідомила нам у коментарі Оксана Тищенко – прес-секретар Печерського управління поліції Києва.

Мітинг антивакцинаторів у Києві розпочався вранці 3 листопада. Противники вакцинації від коронавірусу зібралися у центрі столиці – біля Верховної Ради.

Більшість громадян були без засобів захисту та не дотримувалися безпечної дистанції. Основні вимоги мітингувальників – скасувати карантинні обмеження та заборонити примусову вакцинацію.

Учасники акції навіть перекрили кілька вулиць в урядовому кварталі.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-03 19:59:45

Магазин Автозапчастин м.Ніжин