Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

«Проїхав перевантаженим – чекай штрафу»: експерт розповів про нову систему контролю за фурами

«Проїхав перевантаженим – чекай штрафу»: експерт розповів про нову систему контролю за фурами

Перевантажувати транспорт стало невигідно через нові ініціативи парламенту і Президента Володимира Зеленського, а також завдяки технологічним рішенням, впровадженим у рамках «Великого будівництва». Про це повідомив політичний експерт Сергій Биков.

Так, 28 червня Президент Зеленський підписав закон про автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів, а 29 червня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». Очікується, що Зеленський його підпише незабаром.

Як пояснив Биков, це означає, що вперше з часів Незалежності на дорогах України почнеться автоматична фіксація і нарахування штрафів за перевантажені вантажівки.

За порушення передбачені такі штрафи:

– перевезення вантажів без необхідних документів – 17 000 грн, для міжнародних перевезень – 34 000 грн

– перевищення габаритно-вагових нормативів – штраф від 8 500 грн до 51 000 грн

– відмова від габаритно-вагового контролю або відмова від зупинки на вимогу – 51 000 грн.

«Три-чотири таких штрафи – і їздити стане невигідно. Дешевше продати машину», – розповів експерт.

Таке рішення назріло давно, вважає Биков – особливо у зв’язку зі стартом в 2020 році програми Зеленського «Велике будівництво», коли держава почала вкладати великі кошти платників податків в розвиток мережі автодоріг.

Він також наголосив, що одночасно з програмою Президента Зеленського «Велике будівництво», також вперше з часів Незалежності, почалося масове встановлення так званих WIMів – або систем «Зважування в русі».

«Таким чином була підготовлена ​​технологічна база для контролю вантажного транспорту, а тепер – законодавча. З WIMом не домовишся, йому на лапу не покладеш, проїхав по трасі перевантаженим – автоматично чекай штрафу з декількома нулями», – написав експерт.

Він додав, що на українських дорогах вже встановлено 48 таких систем, а дані з них є публічними.

«Велике будівництво» стало підставою для цілого ряду змін. Тому що хороші дороги – це не просто рівний асфальт. Це показник поваги до законів і до людей, які живуть у цій країні», – резюмував Биков.

Нагадаємо, у червні 2021 року Укравтодор випустив перші євробонди в історії України – таким чином на Лондонській фондовій біржі вдалося залучити 700 млн під “Велике будівництво”.

*Актуально 

01.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова