Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Протистояння вірусів: один із штамів грипу зник під час пандемії Covid-19

Повністю зник штам грипу В /Yamagata з початку пандемії Covid-19. Це один з чотирьох штамів, які регулярно включають у щорічні щеплення від грипу.

– Дослідники заявили, що жоден штам B/Yamagata не був виділений або генетично секвенований під час відстеження випадків грипу з березня 2020 року, коли локдауни поклали кінець сезону грипу 2019-2020 років, – йдеться в повідомленні.

У минулому епідсезоні відомий тільки 31 ймовірний випадок захворювання B/Yamagata.

Однак збудник у цей час не був секвенований, щоб визначити, чи дійсно це B/Yamagata.

Цей штам завжди був менш заразним, у порівнянні з іншими основними штамами грипу, і мутував він дуже повільно: вакцина від нього не оновлювалася з 2015 року.

Можливо, умови пандемії сприяли пригніченню циркуляції B/Yamagata і його потенційному зникненню.

Нинішні вакцини проти грипу включають чотири штами: грип A/H3N2 (Гонконг), грип A/H1N1 (свинячий), грип B/Вікторія та грип B / Yamagata.

Найзаразнішими є штами грипу А. Саме вони стають причиною смертей від грипу під час епідемій, а грип В поширюється в основному, серед школярів і підлітків.

Дослідники з Барселонського інституту глобального здоров’я отримали переконливі докази того, що Covid-19 – це сезонна інфекція, яка багато в чому схожа на сезонний грип. А от чи буде SARS-CoV-2 поводити себе як сезонний вірус або ж буде однаково передаватися в будь-який час року поки що невідомо.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-26 15:25:29

Магазин Автозапчастин м.Ніжин