Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Протягом нерестової кампанії в порушників вилучено понад 800 кілограмів незаконно добутої риби

Протягом нерестової кампанії в порушників вилучено понад 800 кілограмів незаконно добутої риби

Із 1 квітня по 29 червня 2021 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Попри проведену широкомасштабну роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання Правил рибальства у період нересту, браконьєри продовжували вчиняти правопорушення на водоймах.

Так, протягом нерестової кампанії Чернігівським рибоохоронним патрулем було виявлено 578 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 167 грубих порушеньза ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них дев’ять – з ознаками кримінальних правопорушень. Також складено 318 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та п’ять – за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім цього, складено 88 актів виявлення безхазяйного майна, згідно з якими з водойм вилучено 373 кг риби та 447 од. сіток, загальною довжиною 8 747 метрів.

«Всього у порушників протягом нересту вилучено 813 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 672 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 649 од. сіток, загальною довжиною 13 276 метрів. Накладено штрафів на суму 61 180 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, становила 146 638 грн», – зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Нагадаємо найрезонансніші правопорушення, що були викриті Чернігівським рибоохоронним патрулем у ході спільних рибоохоронних рейдів разом із представниками Національної поліції області під час нерестової заборони на вилов водних біоресурсів.

Так, 4 квітня на озері поблизу с. Ушня Менської громади Корюківського району викрито двох місцевих мешканців, які виловлювали рибу за допомогою заборонених знарядь лову – 2 од. сіток поріжних. У протизаконний спосіб порушники добули 10 кг риби: плітка – 47 екз., окунь – 25 екз., лящ – 15 екз., щука – 9 екз., краснопірка – 4 екз., плоскирка – 3 екз. та білизна – 2 екз. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 10 914 грн.

17 травня 2021 року на р. Борзенка, поблизу м. Борзна Борзнянської громади Ніжинського району, виявлено місцевого жителя з 8 од. сіток поріжних та 21 кг незаконно добутої риби: карась золотий (червонокнижний) – 64 екз., карась сріблястий – 28 екз. та лин – 3 екз. Збитки становила 21 953 грн.

13 червня на ставку поблизу смт Парафіївка Парафіївської громади Прилуцького району місцевий житель за допомогою 6 од. «ятерів» виловив 743 екз. молоді карася сріблястого, загальною вагою 12 кг. Завдано збитків у розмірі 12 631 грн.

На місце вчинення правопорушень викликались слідчо-оперативні групи районних відділів поліції ГУНП у Чернігівській області. На правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.

Нацполіцією відомості про кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

02.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова