Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Протягом 2020 року в області виявлено 161 безробітного, що незаконно отримував допомогу з безробіття

Протягом 2020 року в області виявлено 161 безробітного, що незаконно отримував допомогу з безробіття

Зловживати статусом безробітного не варто! Про це попереджають у службі зайнятості. За словами начальника юридичного відділу Чернігівського обласного центру зайнятості Марини Чаус, безробітній особі доведеться повернути незаконно отримані кошти, якщо вона перебуває на обліку в службі зайнятості, отримує допомогу з безробіття й водночас нелегально працює, виконує роботу, надає послуги за цивільно-правовими договорами, займається підприємницькою діяльністю, отримує соціальні виплати тощо.

Ці неправомірні дії виявляються шляхом обміну інформацією між службою зайнятості, Державною податковою службою України та Пенсійним фондом України, а також органами Держпраці, які здійснюють контрольні заходи щодо легалізації трудових відносин. Крім того, за даними верифікації з Міністерства фінансів України служба зайнятості отримує інформацію про соціальні виплати, зокрема, працездатним особам, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом I групи або за особою похилого віку, яка за медвисновком потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку; батькам-вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам; особам, які доглядають за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу.

Тож у будь-якому випадку інформація щодо отриманого доходу під час перебування на обліку рано чи пізно обов’язково надійде до служби зайнятості і неправомірно отримана допомога з безробіття та вартість соціальних послуг буде стягнута, відповідно до норм чинного законодавства.

У разі неповернення коштів у встановлений строк стягнення здійснюється в судовому порядку.

Так, упродовж 2020 року в області виявлено 161 особу, яка неправомірно отримала кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 846,9 тис.грн.

Із незаконно отриманих безробітними коштів добровільно відшкодовано 624 тис. грн. Тим, хто ухиляється від повернення коштів, доведеться мати справу з судовими та правоохоронними органами. Так, службою зайнятості подано 15 позовів до суду на суму 192,7 тис. грн і 8 звернень до правоохоронних органів на суму 73,5 тис. грн із метою сприяння у відшкодуванні завданих Фонду збитків. Зокрема, за результатами розгляду судом матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості, один громадянин притягнутий до кримінальної відповідальності.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

13.01.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова