Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Проти топ-чиновниці Держгеокадастру на Чернігівщині відкрили третє кримінальне провадження

Проти топ-чиновниці Держгеокадастру на Чернігівщині відкрили третє кримінальне провадження

Упродовж останніх півроку керівниця Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області одержала 3 повідомлення про підозру, останнє з яких їй вручили днями.

Цю інформацію кореспонденту Високого Валу підтвердив речник обласної прокуратури Валерій Литовченко.

За його словами, нове кримінальне провадження відкрили за фактом службової недбалості,  що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

«Слідчі Державного бюро розслідувань підозрюють чиновницю в тому, що вона безпідставно передала  8 земельних ділянок державної власності площею по 2 га кожна громадянам,  які до цього вже скористалися своїм правом на безоплатне отримання  землі. Державним інтересам завдано збитків на суму майже 4 мільйони гривень. Наступного тижня суд має обрати підозрюваній запобіжний захід», – розповів Валерій Литовченко.

Він додав: наразі йдеться також про відсторонення керівниці від посади.

Нагадаємо, перше кримінальне провадження, фігуранткою якого вона є, відкрили ще в липні минулого року. Тоді слідчі ДБР вручили топ-чиновниці повідомлення про підозру у зловживанні владою. Їй інкримінували видання наказів, за якими 11 земельних ділянок по 2 га кожна незаконно передали у приватну власність громадянам, які вже раз або двічі скористалися правом на приватизацію.

17 вересня, аби домогтися закриття першого провадження, жінка спровокувала відкриття другого – запропонувала 5 тисяч доларів слідчому. 30 вересня, під час передачі хабара у Києві, її затримали. Дії підозрюваної кваліфікували, як пропозицію та надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 369 КК України).

 Як стверджують інсайдери Високого Валу, фігурантом указаних проваджень є перша заступниця начальника Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області Надія Чіпак.

Фото – ДБР (під час передачі хабаря у Києві)

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
08.01.2022

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь