Україна і світ

Протести в Грузії 8 березня – найголовніші події

У Тбілісі другий день тривають протести через проросійський законопроєкт про “іноагентів”.

Про це пишуть місцеві медіа, які публікують відео із протестів.

На протести прийшли тисячі грузинів, які тримали в руках транспаранти із закликами скасувати ухвалений у першому читанні законопроєкт. Крім того, чимало мітингувальників тримають прапори України та Євросоюзу та транспаранти з антиросійськими лозунгами чи малюнками.

Зараз дивляться

У Батумі, наприклад, під вечір 8 березня протестувальники співали гімн України.

З боку протестувальників лунають вимоги до уряду Грузії піти у відставку.

Перед цим, 8 березня, лідер опозиційної партії Стратегія Агмашенебелі Гіоргій Вашадзе висунув ультиматум уряду та парламенту із вимогою відкликати проєкт закону про іноземних агентів і звільнити всіх затриманих напередодні учасників акції протесту.

Через невиконання вимог владою протестувальники попрямували до будівлі парламенту, де відбулись основні сутички з правоохоронцями.

Ситуація біля будівлі парламенту Грузії загострилася після того, як група молодих людей спробувала зламати залізні ворота будівлі парламенту, за якими перебувають сотні поліцейських і спецпризначенців.

Грузинські правоохоронці почали застосовувати водомет, що відігнало частину протестувальників від воріт, а спецпризначенці вийшли за периметр будівлі.

Згодом у мережі з’явились відео, як поліція Грузії відкрила стрілянину в напрямку протестувальників, хоч і стріляли в повітря. Також правоохоронці почали затримувати учасників акції.

Повідомляється, що серед протестувальників є постраждалі. Канал Грузія24 повідомив про перше кульове поранення у одного з протестувальників.

Станом на вечір 22:00 8 березня поліція і спецпризначенці витіснили учасників мітингу з території перед будівлею парламенту Грузії, але на проспекті Руставелі та прилеглих вулицях все ще залишається протестувальників, деякі з яких закидають поліцейських камінням, пляшками та іншими предметами.

З боку поліції і далі застосовуються такі засоби, як водомети і сльозогінний газ. Частина людей пішла з-під будівлі парламенту, оскільки їм складно знаходитись там через концентрацію сльозогінного газу.

Під час заворушень, що виникли, мітингувальники перевернули і розбили машину патрульної поліції. Невідомо, чи були в цей момент у машині співробітники поліції.

МВС поки не повідомило про кількість постраждалих з обох сторін і кількість затриманих.

Чимало протестувальників в Тбілісі споруджують барикади з лавок та наявних під руками засобів.

Як пише Paper Kartuli, учасники протестів намагаються повернутися проспектом Руставелі до будівлі парламенту. Силовики знову застосовують сльозогінний газ.

Телеканал Rustavi 2 повідомляє, що в соцмережах поширили відео, на якому представники опозиції, серед яких Акія Барбакадзе (лідер руху За свободу – Єдиний фронт опору), обговорюють можливе захоплення парламенту.

– Якщо люди прийшли, ми отримали легітимність захоплення будівлі… Люди не зупиняться, не увійшовши в будівлю, тут немає варіантів, – ідеться на відео.

Нагадаємо, напередодні тисячі людей зібралися біля будівлі парламенту, протестуючи проти ухвалення в першому читанні законопроєкту про іноземних агентів. Поліція після багаторазових попереджень вжила заходів для розгону акції. Було затримано понад 60 учасників акції.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-09 01:09:57

Магазин Автозапчастин м.Ніжин