Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Просування ЗСУ на Херсонщині та загострення під Авдіївкою: головні події фронту за місяць

Фото: Факти ICTV

Минув ще один місяць повномасштабної війни з Росією. Листопад був дуже насиченим. За цей час на фронті відбулося чимало подій.

Окупанти наступають під Авдіївкою й навіть мають частковий успіх в районі промки. Тим часом ЗСУ укріплюються на лівобережжі Херсонщини. 

Зеленський закликає прискорити будівництво фортифікаційних споруд на окремих напрямках. Про ліквідацію російських військових, які стратили українських захисників та інші найважливіші події з фронту – читайте в матеріалі Фактів ICTV. 

Зараз дивляться

Херсонський напрямок 

Авдіївський напрямок та будівництво фортифікаційних споруд 

Рада Україна-НАТО та F-16

Страта українських військових 

Дефіцит ракет та атаки Шахедами 

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Херсонський напрямок 

ISW повідомляє про просування на лівобережжі Херсонщини, проте українське командування майже не коментує це питання.  

Насправді, за словами екскомандира взводу батальйону Айдар та ветеран АТО Євгена Дикого, на лівобережжі Дніпра відбуваються дуже важливі події, а Генштаб утримується від розголошення інформації, щоб не нашкодити Силам оборони та щоб не давати населенню марних надій. 

– У разі, якщо наш плацдарм вдасться не тільки утримати, а й суттєво розширити, там під удар потрапляє траса, яка зʼєднує Крим з Мелітополем. Це основна траса, якою здійснюється основна логістика південного угрупування окупантів. Альтернатива – це тільки дуже довгий шлях від Ростова через Маріуполь, – каже військовий. 

Дикий зазначає, що наразі все забезпечення російських військових, зокрема на Запорізькому напрямку йде саме з Криму, й таким чином можна буде відрізати окупантам канали доставлення зброї та особового складу. Втім, на думку експерта, це можливо лише за оптимістичного розвитку подій. 

Карта Deep State

– Це хороший для нас сценарій. Тут немає жодних секретів, достатньо на карту просто подивитися. Й звичайно, що для наших ворогів це також не секрет і вони дуже стурбовані цим нашим плацдармом. Наразі вони збирають велике угрупування військових та спробують знести плацдарм ЗСУ, – додав Дикий. 

Проте ветеран АТО підкреслив, що нині окупанти відчувають сильний кадровий голод. Тому це ударне угрупування росіяни збирають з усього фронту. За його словами, вони вже майже зібрали 70 тис. солдатів, необхідних для відтіснення українських захисників з лівого берега. Втім чи вдасться це військовим РФ покаже час. 

Авдіївський напрямок та будівництво фортифікаційних споруд 

Найскладніша обстановка нині зберігається на Авдіївському напрямку. Й хоча на початку місяця, коли окупанти тільки почали наступати під Авдіївкою, ЗСУ знищили рекордну кількість техніки та особового складу, всього за кілька тижнів, згодом ворог почав потроху продавлювати оборону ЗСУ. 

Геолокаційні кадри за 24 листопада вказують на те, що росіяни просунулися на північ від Красногорівки – це за 7 км на північний захід від Авдіївки. Нині там триває третя хвиля російського наступу. 

Нещодавно президент зеленський заявив, що Україні потрібно посилити та прискорити будівництво фортифікаційних споруд на декількох основних напрямках, зокрема і на Авдіївському, щоб стримувати ворога й не дати йому просунутися далі.

На думку екскомандира Айдару, ці фортифікації потрібно було будувати за довго до повномасштабного вторгнення, хоча б за пів року до початку великої війни. Тоді б, можливо, вдалося б стримати ворога на деяких ділянках фронту. Втім зараз це також не завадить. 

– Чому їх не будували минулого року я чудово розумію. Були ілюзії стосовно швидкого просування, стосовно швидкого прориву ворожого фронту. То який сенс будувати фортифікацію в разі якщо ми ось-ось виносимо орків, от тоді вже по кордону 1991 року й окопаємося. Але це була ілюзія, й тому те що робиться зараз абсолютно логічне, – каже Дикий. 

Рада Україна-НАТО та F-16

Цього тижня відбулось перше засідання Ради Україна-НАТО. Генсек Військового блоку Єнс Столтенберг говорив про відкриття в Румунії навчального центру для пілотів F-16. Водночас у своєму останньому есе Сучасна позиційна війна та як у ній перемогти, Валерій Залужний навіть не згадує про винищувачі F-16. 

На думку військового експерта та полковника запасу ЗСУ Романа Світана літаки F-16 – це лише частина з необхідного Україні озброєння, аби мати змогу переломити хід війни. 

– Летючою фортецею F-16 робить озброєння. Це летюча пускова установка, яку він може нести плюс система далекого виявлення, радіолокаційної вказівки та супроводу, які також мають передаватися з F-16. Він вбудований у загальну систему протиповітряної оборони та виконання завдань на полі бою. Це і літаки дальнього радіолокаційного виявлення та стеження AWACS, це і системи наземні з дальніми локаторами. Тобто це ціла система. Тому важливо з нашими партнерами проговорювати передачу всього комплексу. Все буде залежить від того, як нам передадуть F-16, як комплекс чи як “літаюче крило”, – сказав він. 

Страта українських військових 

У неділю, 3 грудня, голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш повідомив, що російських військових, які стратили двох українських захисників, коли ті здавалися в полон, ліквідовано.

Російські військові не мають понять про правила ведення чесної війни. В них є одна задача – знищення українського народу всіма способами, наголошує експерт Роман Світан. 

– Це тероризм в чистому вигляді. Вся російська армія – це терористична організація, яку вже давно потрібно офіційно визнати, а Російську імперію – державою-спонсором тероризму. Ми прекрасно знаємо, як російські військові поводяться з військовополоненими й з простим українським народом. Це геноцид і вони його виконують, хто як може, – додав він. 

Дефіцит ракет та атаки Шахедами 

Через санкції та брак запчастин Росія вже не може виготовляти велику кількість ракет, тому все частіше під час повітряних атак окупанти застосовують ударні безпілотники. Втім розслаблятися не варто, бо той факт що Кремль береже ракети говорить про те, що росіяни готуються завдати масованого ракетного удару, можливо це станеться на новорічні свята, вважає військовий Євген Дикий.  

– Ракети у росіян насправді в дефіциті. Зараз вони виробляють близько 30 ракет на місяць, це всіх типів разом. З них балістичних ракет, які важче перехоплювати – менш як 10 на місяць. Виходить, що вони за місяць виробляють на один ракетний удар, тому таке враження що ракети вони поки накопичують, щоб можна було не раз на місяць, а декілька масованих ударів підряд завдати, з різницею, наприклад в тиждень. Але для цього їм треба їх збирати, – каже він. 

Натомість за словами Дикого росіяни змогли налагодити виробництво дронів. Окупанти облаштували таємний завод в Алабусі, який займається виробництвом ударних безпілотників за іранською ліцензією.

Попереду ще одна складна зима й окупанти будуть робити все можливе, щоб нам, українцям, додати клопоту.

Через складні погодні умови можуть уповільнитися бойові дії на лініях зіткнень, втім у ЗСУ є час підготуватися до весняного контрнаступу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-03 20:33:28