Україна і світ

Прокуратура ініціює експертизу закупленої у США військової системи раннього виявлення AEROS

Експертиза потрібна, щоб визначити, чи можливо використовувати дане обладнання за призначенням

Джерело: 112.ua

Прокуратура ініціює експертизу закупленої у США військової системи раннього виявлення AEROS

Прокурори вимагатимуть від суду призначити експертизу підвісної системи раннього виявлення AEROS, яка була закуплена для Держприкордонслужби на суму 6, 8 млн доларів. Про це повідомили в Головній військовій прокуратурі, передає УНН.

Новини за темою: Україна подала до США запит про придбання військового обладнання

“…процесуальними керівниками у кримінальному провадженні спільно з працівниками Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави СБУ та за участю фахівців – працівників експертної установи, проведено огляд обладнання, а саме придбаних за зовнішньоекономічним контрактом підвісних систем раннього виявлення AEROS, і поки заплановано ініціювання призначення судом товарознавчої експертизи військової техніки, під час проведення якої, серед іншого, буде з’ясовано питання можливості використання вищевказаного обладнання за призначенням”, – повідомили у Військовій прокуратурі.

Новини за темою: США передали Україні техніку та обладнання для розмінування Донбасу

За результатами проведення слідчих дій, буде дана правова оцінка дій посадових осіб державних підприємств і органів.

Головною військовою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння державними коштами при придбанні для Держприкордонслужби устаткування, технічні характеристики якого унеможливлюють його використання в умовах збройного конфлікту.

Керівник відділу Головної військової прокуратури Владислав Кулініч підтвердив інформацію про те, що суд санкціонував тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні апарату РНБО, а також до документів Кабміну, Міністерства оборони та прикордонної служби.

22 липня під час обшуків в уряді військова прокуратура вилучила документи, що стосуються реалізації зовнішньоторговельного контракту сумою 6, 8 млн доларів, який до кінця 2015 року уклали ДП “Спецтехноекспорт” і американська компанія Worldwide Aeros Corp на постачання військового обладнання.

Ведеться розслідування розкрадання державних коштів при придбанні системи раннього виявлення AEROS, яких було закуплено всього 8 примірників на суму 6, 8 млн доларів.

Джерело: www.112.ua