Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Проекты Большой стройки могут привлечь еще €1 млрд инвестиций из Франции

Під час конференції ParisInfraWeek, яку проводить Міністерство економіки і фінансів Франції, Міністерство інфраструктури України презентувало нові напрямки розвитку інфраструктури у рамках програми президента Володимира Зеленського Велике будівництво.

Амбітні проєкти потенційно додадуть €1 млрд інвестицій, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

– Ці проекти – основа для міцної співпраці. Значний інтерес для міжнародних партнерів мають проекти у галузі телеком, виробництва електромобілів та літієвих батарей, проєкти із водневого транспорту. На окремих зустрічах з французьким бізнесом, фінансовими установами та урядовцями обговорювали також туристичну інфраструктуру, ревіталізацію та капіталізацію залізничних вокзалів, – заявив Олександр Кубраков.

Міністр наголосив, що влітку МІУ розпочало співпрацю із французькою консалтинговою компанією Aerogestion щодо створення Національного авіаперевізника. У рамках проєкту також вивчають можливості для співпраці з ДП Антонов та AirBus для вантажних перевезень та пожежних літаків.

Кубраков також нагадав, що у рамках програми президента Володимира Зеленського Велике будівництво у наступні два роки планують повністю оновити основну мережу доріг. За підтримки міжнародних партнерів планують побудувати нову трасу Краковець – Львів – Броди – Рівне.

– Україна навчилася швидко і якісно будувати дороги, і врешті-решт до проекту вийшла компанія із приватною ініціативою. До кінця року завершується розробка ТЕО і вже наступного очікуємо конкурс і старт проекту. Експертиза і досвід французьких дорожніх компаній у таких проектах є винятково цінною, – зазначив міністр інфраструктури.

Також французька компанія Alstom та Укрзалізниця фіналізують контракт щодо оновлення потягів УЗ з локалізацією виробництва в Україні.

– Лідери наших країн показали, що можуть бути швидшими за інших у налагодженні стратегічного партнерства, укладання міжурядових угод. За підтримки Посольства України у Французькій Республіці та Посольства Франції в Україні ми втілимо усі амбітні плани у рекордні строки, – наголосив Кубраков.

Нагадаємо, програма президента України Володимира Зеленського Велике будівництво спрямована на вирішення проблеми внутрішніх перевезень, розвиток транзиту й міждержавних відносин.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-10-06 12:44:29

Магазин Автозапчастин м.Ніжин