Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Продовження карантину: Що зміниться для українців та іноземців

Кабмін заборонив роботу нічних клубів та дискотек, а іноземці не зможуть в’їхати до України щонайменше до 28 вересня

 

В Україні сьогодні Кабмін вкотре продовжив карантин – цього разу на два місяці, до 31 жовтня. Уряд не обмежився лише масками та соціальною дистанцією – з’явилося багато нових заходів безпеки. Що варто знати українцям про нові правила карантину та інші обмеження, читайте далі.

Джерело: www.112.ua

Нові обмеження

Так, міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні Кабміну зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів. Причина – різке зростанням кількості випадків зараження коронавірусом.

Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів.

Що змінилося? У регіонах із “зеленим” рівнем епідемічної небезпеки заборонили:

 • проведення дискотек;
 • роботу нічних клубів;
 • діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля;
 • проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

 

До того ж документ дає право органам місцевого самоврядування на доступ до даних “Дій вдома” — для контролю осіб на самоізоляції, обсервації та порушників карантину.

Це означає, що тепер ці обмеження діятимуть у всіх регіонах незалежно від кольору рівня епідемічної небезпеки. Адже до кожного з рівнів додаються обмеження “зеленої” зони та всіх попередніх рівнів.

Поділ країни на кольорові зони буде актуальним щонайменше до 1 листопада. Таким чином, діють попередні обмеження (різні для кожної із зон), і до них додалися нові, які сьогодні ухвалив Кабмін.

Нагадаємо умови карантину в чотирьох зонах:

У “зеленій” зоні діють такі правила: маски в громадських місцях, масові заходи не більше 1 особи на 5 кв. м, заповненість залів у кінотеатрах і театрах не більше 50%, перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння.

До них додано запроваджені сьогодні Кабміном обмеження.

У “жовтій” зоні діють обмеження “зеленої” зони та додаткові: заборона відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку, окрім тих, які надають “кризові” послуги.

У “помаранчевій” зоні діють обмеженння двох попередніх зон та свої: заборонена робота гостелів, турбаз тощо (окрім готелів), розважальних закладів, ресторанів у нічний час, планових госпіталізацій до лікарень, роботи спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, приймання нових змін у дитячі табори, обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м.

У “червоній” зоні додаються обмеження попередніх зон та нові: заборона роботи громадського транспорту, відвідування шкіл, університетів тощо, діяльності ТРЦ, кафе і ресторанів.

Також на всій території України до 31 жовтня включно продовжується дія режиму надзвичайної ситуації.

Закриття кордонів для іноземців

Ще одне нововведення – Україні забороняє в’їзд для більшості іноземців та осіб без громадянства. Кордони буде закрито з 00:00 29 серпня до 00:00 28 вересня.

За словами голови МВС Арсена Авакова, такий захід покликаний запобігти міграції коноронавірусу в Україні з-за кордону та не допустити на території країни “другу хвилю” Covid-19.

У цій постанові є винятки:

 • Особи, які прямують транзитом.
 • Студенти.
 • Особи, які проходять службу в ЗСУ.
 • Іноземці з посвідкою на постійне проживання.
 • Біженці або особи, які потребують додаткового захисту.
 • Дипломати.
 • Члени екіпажів на транспорті.
 • Інструктори Збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах підготовки підрозділів ЗСУ або прибувають на запрошення Міноборони.
 • Діячі культури, що прибувають за запрошенням разом із супроводжувальною особою.
 • Учасники спортивних змагань на території України.
 • Особи, що здійснюють перевезення стовбурових клітин для трансплантації, які прибувають до закладів охорони здоров’я України.

Також нардеп від “Євросолідарності” Олексій Гончаренко додав, що заборона на в’їзд не поширюватиметься на громадян Білорусі.

“Також виняток зробили для громадян Білорусі, які через протести у країні та дії режиму диктатора Лукашенка захочуть приїхати до України”, – заявив Гончаренко.

Якщо білорусам у Кабміні пішли назустріч, то є також ті, кому постанова зруйнує чимало планів. Це, зокрема, хасиди, які щороку приїздять до Умані в Черкаській обл. на святкування єврейського Нового року – Рош Гашана. Цьогоріч свято триває з 18 по 20 вересня.

 

Мер Умані Олександр Цебрій раніше навіть заявляв, що готовий перекривати дороги для того, щоб не допустити приїзду паломників через ситуацію з коронавірусом. Також не допустити паломництва закликало навіть МОЗ Ізраїлю, бо присутність 30 тис. осіб на маленькій території призведе до хвилі заражень.

Відновлення роботи КПВВ на межі з Кримом

Українцям також варто враховувати зміни в роботі КПВВ на адмінмежі з анексованим Кримом. У ніч проти суботи, 29 серпня, стане нечинним розпорядження про припинення роботи КПВВ на межі з півостровом.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим повідомило, що згідно з рішенням Кабміну від 26 серпня, починаючи з 00:00 29 серпня припиняє дію розпорядження № 979, яке обмежувало в’їзд.

При цьому в представництві анонсували оприлюднення подальшого порядку перетинання адмінмежі з Автономною Республікою Крим у четвер, 27 серпня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: www.112.ua