Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Продавали дозволи на зброю в месенджерах: Нацполіція викрила корупційну схему

Нацполіція України викрила корупційну схему видачі дозволів на зброю. Підрозділи контролю, які брали в цьому участь, будуть повністю розформовані.

Продавали дозволи на зброю в месенджерах: Нацполіція викрила корупційну схему

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції півроку проводили перевірку підрозділів контролю за обігом зброї, внаслідок якої виявили значні порушення у видачі дозволів на мисливську вогнепальну, нарізну, гладкоствольну та травматичну зброю.

Іноді дозвіл на зброю видавали навіть без участі громадянина, а оголошення про незаконний продаж документів розміщували у спільнотах месенджерів, повідомляє голова Національної поліції України Ігор Клименко.

– В нас є інформація про більше двох тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи, – зазначає Ігор Клименко.

Наразі вже звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції, а також п’ятьох відповідальних співробітників у регіонах.

– Зібрані матеріали про їх корупційні дії передаються в Державне Бюро розслідувань для притягнення вже колишніх поліцейских до кримінальної відповідальності, – повідомляє заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Закон про зброю

12 лютого МВС і Нацполіція заявили, що підтримують закон про обіг цивільної вогнепальної зброї, але виступають проти дозволу короткоствольної зброї.

Наразі продаж зброї регулюється виключно наказом МВС, тому закон на дозвіл потрібен терміново.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-03-01 14:54:55