Україна і світ

Процес обміну утримуваними особами перебуває на вирішальному етапі, – Пристайко

За словами очільника українського МЗС, цей обмін включатиме три групи осіб
Анонсований раніше обмін утримуваними особами між Україною і Російською Федерацією включатиме три групи осіб. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповів очільник міністерства закордонних справ Вадим Пристайко.

” …Я хочу сказати, що цей процес перебуває у вирішальній стадії. Але ні скільки людей, ні дати, вибачте, я не можу вам сказати”, – заявив Пристайко.

При цьому міністр зазначив, що цей обмін буде більш складним, ніж попередній.

“Цей обмін значно більш складний, і він складається з декількох груп людей. Серед них є групи всі і навіть ще одна група є теж там. Скажемо так, три групи людей, які ми хочемо обміняти”, – повідомив Пристайко.

Коментуючи тезу, що що останнім часом як на окупованому Донбасі, так і на території, підконтрольній українському уряду, виносили низку вироків утримуваним, Пристайко підкреслив: “Це є необхідною частиною процесу”.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся перший етап обміну полоненими у форматі “35 до 35”. До України повернулися 24 моряки, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карп’юк, Володимир Балух, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизанович.

Раніше президент Зеленський заявив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у вівторок, 1 жовтня, обговорювали питання щодо наступного етапу звільнення полонених. Цього самого дня Україна повідомила про погодження тексту “формули Штайнмаєра” у відповідь на лист спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка.

Підписання українською стороною “формули Штайнмаєра” є умовою для участі в саміті “нормандському форматі”.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила, що зустріч у “нормандському форматі” відбудеться в Парижі, хоча конкретної дати не назвала. Прес-секретар Меркель раніше заявляла, що чотиристоронній саміт відбудеться в “найближчому майбутньому”.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close