Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Про ситуацію на Чернігівщині із захворюваністю тварин на сказ та інфекційні хвороби

Про ситуацію на Чернігівщині із захворюваністю тварин на сказ та інфекційні хвороби

Фахівці Держпродспоживслужби Чернігівщини запевняють: від початку року епізоотична ситуація з інфекційними захворюваннями у галузі тваринництва в регіоні залишається стабільною та контрольованою, а передумов до її ускладнення немає. Це пов’язано зі значними обсягами профілактичної та роз’яснювальної роботи, здійсненої спеціалістами структурних підрозділів Держпродспоживслужби в районах і містах.

«Зокрема, за півроку в області зроблено понад 7 мільйонів щеплень худоби і птиці, проведено понад 103 із половиною тисячі лікувально-профілактичних обробок тварин і більш ніж 770 640 діагностичних досліджень.

Чернігівщина залишається благополучною щодо сказу тварин. У населених пунктах області спеціалісти районних і міських державних лікарень ветеринарної медицини з початку 2021 року вакцинували антирабічною сироваткою 10 111 голів ВРХ, 29 голів дрібної рогатої худоби, 36 коней, 59 589 собак і 50 049 котів.

Відсутні на Чернігівщині також випадки захворювання на африканську чуму свиней. Останні були зареєстровані ще на початку минулого року в дикій фауні.

Для забезпечення епізоотичного благополуччя господарств громадського сектору та населення області щодо лейкозу ВРХ від початку року проведено понад 37 тисяч серологічних досліджень і понад 63 тисячі досліджень методом ІФА.

Крім того, здійснено 103 625 алергічних досліджень на виявлення туберкульозу великої рогатої худоби. За їх результатами неблагополучних господарств не встановлено», – зазначають фахівці.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

05.08.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова